Генсек НАТО: «Ситуація на полі бою складна, необхідно посилити допомогу Україні»

Джерело: пресслужба НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у зустрічі Ради закордонних справ Європейського Союзу з міністрами оборони країн ЄС у Брюсселі у вівторок, 14 листопада, щоб обговорити захист критичної підводної інфраструктури та важливість подальшої підтримки України.

Столтенберг наголосив, що в Україні тривають інтенсивні бої.

“Ситуація на полі бою складна. І це робить ще більш важливим те, щоб ми підтримували та збільшували нашу підтримку України, тому що ми не можемо дозволити президенту Путіну перемогти. Україна має переважати як суверенна незалежна держава в Європі, і в наших інтересах – підтримувати Україну”, – сказав він.

Генеральний секретар підкреслив, що саботаж газопроводів Nord Stream минулого року та нещодавнє пошкодження трубопроводу та кабелів Balticconnector свідчать, що інфраструктура вразлива, а загрози – реальні та розвиваються.

Після цих інцидентів блок НАТО посилив повітряне та морське патрулювання та збільшив присутність у Балтійському та Північному морях. На саміті у Вільнюсі в липні члени Альянсу погодилися створити новий центр критичної підводної інфраструктури при Морському командуванні НАТО у Великій Британії. 

НАТО та Європейський Союз також створили робочу групу з питань стійкості критичної інфраструктури.

“Критична інфраструктура є важливою, і це сфера, де ми знову бачимо актуальність і важливість співпраці між НАТО та Європейським Союзом”, – сказав генсек НАТО.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.