Генсек НАТО: «Ситуація на полі бою складна, необхідно посилити допомогу Україні»
Джерело: пресслужба НАТО
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у зустрічі Ради закордонних справ Європейського Союзу з міністрами оборони країн ЄС у Брюсселі у вівторок, 14 листопада, щоб обговорити захист критичної підводної інфраструктури та важливість подальшої підтримки України.
Столтенберг наголосив, що в Україні тривають інтенсивні бої.
“Ситуація на полі бою складна. І це робить ще більш важливим те, щоб ми підтримували та збільшували нашу підтримку України, тому що ми не можемо дозволити президенту Путіну перемогти. Україна має переважати як суверенна незалежна держава в Європі, і в наших інтересах – підтримувати Україну”, – сказав він.
Генеральний секретар підкреслив, що саботаж газопроводів Nord Stream минулого року та нещодавнє пошкодження трубопроводу та кабелів Balticconnector свідчать, що інфраструктура вразлива, а загрози – реальні та розвиваються.
Після цих інцидентів блок НАТО посилив повітряне та морське патрулювання та збільшив присутність у Балтійському та Північному морях. На саміті у Вільнюсі в липні члени Альянсу погодилися створити новий центр критичної підводної інфраструктури при Морському командуванні НАТО у Великій Британії.
НАТО та Європейський Союз також створили робочу групу з питань стійкості критичної інфраструктури.
“Критична інфраструктура є важливою, і це сфера, де ми знову бачимо актуальність і важливість співпраці між НАТО та Європейським Союзом”, – сказав генсек НАТО.
- 11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
- Єнс Столтенберг заявив 28 вересня що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні потрібен “високоякісний і кількісний” військовий потенціал.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.
Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з 4 населених пунктів Великобурлуцької та з 12 сіл Кіндрашівської громад у Куп’янському районі.
На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.