Генсек НАТО: «Ситуація на полі бою складна, необхідно посилити допомогу Україні»

Джерело: пресслужба НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у зустрічі Ради закордонних справ Європейського Союзу з міністрами оборони країн ЄС у Брюсселі у вівторок, 14 листопада, щоб обговорити захист критичної підводної інфраструктури та важливість подальшої підтримки України.

Столтенберг наголосив, що в Україні тривають інтенсивні бої.

“Ситуація на полі бою складна. І це робить ще більш важливим те, щоб ми підтримували та збільшували нашу підтримку України, тому що ми не можемо дозволити президенту Путіну перемогти. Україна має переважати як суверенна незалежна держава в Європі, і в наших інтересах – підтримувати Україну”, – сказав він.

Генеральний секретар підкреслив, що саботаж газопроводів Nord Stream минулого року та нещодавнє пошкодження трубопроводу та кабелів Balticconnector свідчать, що інфраструктура вразлива, а загрози – реальні та розвиваються.

Після цих інцидентів блок НАТО посилив повітряне та морське патрулювання та збільшив присутність у Балтійському та Північному морях. На саміті у Вільнюсі в липні члени Альянсу погодилися створити новий центр критичної підводної інфраструктури при Морському командуванні НАТО у Великій Британії. 

НАТО та Європейський Союз також створили робочу групу з питань стійкості критичної інфраструктури.

“Критична інфраструктура є важливою, і це сфера, де ми знову бачимо актуальність і важливість співпраці між НАТО та Європейським Союзом”, – сказав генсек НАТО.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.