Глава МЗС Китаю прибув на зустріч із Блінкеном
Джерело: Reuters
26 жовтня міністр закордонних справ Китаю Ван І розпочав довгоочікуваний візит до Вашингтона, оскільки США та КНР прагнуть врегулювати стратегічні розбіжності та прокласти шлях до очікуваної зустрічі між президентами Джо Байденом і Сі Цзіньпіном.
Війна на Близькому Сході додала нової динаміки у складні відносини між супердержавами, і Вашингтон сподівається, що Пекін зможе використати свій вплив на Іран, аби допомогти уникнути поширення конфлікту Ізраїлю та ХАМАСу на ширший регіон.
Однак, хоча і Пекін, і Вашингтон говорили про пошук питань, де вони могли б працювати разом, а 25 жовтня Сі заявив, що Китай готовий співпрацювати у глобальних викликах, експерти не очікують негайного прогресу.
Пріоритетом адміністрації Байдена з Пекіном було запобігання інтенсивній конкуренції між двома найбільшими економіками світу та розбіжностям у низці питань.
Держсекретар США Ентоні Блінкен привітає Вана у Державному департаменті. Раніше він зазначив Раді безпеки ООН, що співпрацюватиме з главою МЗС КНР, щоб запобігти поширенню близькосхідного конфлікту.
Політичні аналітики в Китаї та США зауважили, що обидві сторони зацікавлені в запобіганні ширшої війни, і що Китай, як великий покупець нафти, має значний вплив, який він міг би використати на Іран.
Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Рішуча підтримка Вашингтоном Ізраїлю в боротьбі проти ХАМАС контрастує із зусиллями Росії та Китаю, які підтримують боротьбу Палестини.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- Китай дорікнув Росії через ракетний обстріл села Гроза у Куп’янському районі Харківської області, внаслідок якого загинули 53 особи.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).