Глава МЗС Німеччини назвала обмін Storm Shadow на Taurus «варіантом»
Джерело: Der Spiegel
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок схвально сприйняла пропозицію свого британського колеги Девіда Кемерона надати Україні нові крилаті ракети шляхом обміну.
Це був би варіант, – зазначила Бербок.
Канцлер Олаф Шольц уже вдавався до бартеру як непрямого варіанту військової допомоги на початку повномасштабної війни, коли ще не хотів відправляти в Україну танки Leopard 2.
Німеччина могла б передати Великій Британії крилаті ракети Taurus, а Лондон, своєю чергою, міг би постачити Україні нові ракети Storm Shadow. У виданні пояснили, що Storm Shadow і Taurus схожі за характеристиками, проте аж ніяк не ідентичні.
Бербок дала зрозуміти, що підтримуватиме постачання Taurus. Ще влітку міністерка дуже чітко сказала, що Україні потрібні різноманітні системи озброєння, зокрема й Taurus. Це також включало, наприклад, ракетні установки та самохідні гаубиці, які Німеччина вже спорядила ЗСУ.
9 березня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон запропонував Німеччині підтримку для можливого постачання Україні крилатих ракет Taurus.
Вже цього тижня фракція опозиційного блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів знову винесе на голосування у Бундестазі питання про передачу Україні далекобійних крилатих ракет Taurus.
Керуючий справами фракції Торстен Фрай заявив, що ХДС/ХСС винесе питання про постачання Taurus на поіменне голосування в Бундестазі наступного тижня сесії.
У проєкті резолюції ХДС/ХСС, підготовленому ще в листопаді, міститься заклик до федерального уряду “негайно виконати вимогу України про постачання крилатих ракет Taurus із наявних запасів Бундесверу в максимально можливому обсязі”.
Зауважимо, що німецькі депутати не проголосували за схожу пропозицію два тижні тому. Так, 22 лютого на підтримку проекту резолюції про постачання Україні ракет Taurus висловилися лише 182 депутати, натомість 480 були проти та ще п’ятеро утрималися.
З депутатів правлячої “світлофорної” коаліції у складі соціал-демократів, “зелених” та вільних демократів за цей документ проголосувала лише експертка Вільної демократичної партії (СвДП) з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, котра вже давно домагається передачі ракет Taurus Києву.
Водночас Фрай акцентував, що погроза лідера парламентської групи СДПН Рольфа Мютценіха на адресу партнерів по коаліції чітко свідчить про те, “що у канцлера не залишилося аргументів”. Наприкінці цього тижня Олаф Шольц “зіштовхнувся з уламками своєї безпідставної комунікації”.
Тому настав час депутатам показати йому вихід із глухого кута, – аргументував Фрей.
Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.
Нещодавно глава компанія Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.
Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.
Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав Німеччину розглянути можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus для підтримки у повномасштабній війні проти Росії.
А згодом уряд Великої Британії в приватному порядку закликав Німеччину передати Україні ракети далекого радіусу дії Taurus.
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 22 лютого переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.
Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.
Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.