Готували підпали на території країн ЄС: СБУ і Нацполіція затримали групу ФСБ

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція успішно нейтралізували агентурну групу ФСБ, яка готувала підпали у місцях масового перебування людей в Україні та країнах ЄС.

Основними об’єктами для атак були торгові центри, автозаправні станції, аптеки та ринки в Україні, Польщі та країнах Балтії. 

В результаті комплексних заходів на Прикарпатті затримали організатора злочинного угруповання та його спільника, які діяли під керівництвом співробітників спецслужби РФ.

Склад злочинної групи налічував 19 осіб, які перебували в Івано-Франківській, Дніпропетровській, Полтавській областях та у Запоріжжі. 

Відтак фігуранти вербували потенційних підпалювачів, використовуючи особисті зв’язки у кримінальних колах. З метою вивезення за кордон фігурантів учасники групи готували підроблені документи, зокрема паспорти, водійські права, дипломи про освіту та медкартки.

За даними слідства, агентура РФ планувала незаконно переправляти своїх спільників за межі України та “легалізувати” їх на території ЄС.

Після вчинення підпалів виконавці мали зняти на телефон загоряння об’єктів і передати матеріали ФСБ. Ці медіафайли ворог планував використати для інформаційної дезінформації в Євросоюзі.

Під час 37 обшуків у помешканнях, автомобілях та гаражах було вилучено мобільні телефони, флеш-накопичувачі, чорнові записи та підроблені документи, а також автомат АК, пістолети, включаючи Glock 19 з глушниками, банківські картки та значні суми готівки, що використовувались для фінансування злочинної діяльності.

Організаторам агентурної групи ФСБ та їх спільникам було оголошено про підозру за статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Слідство триває для притягнення всіх винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.