ГУР: Кремль використовує фейки, щоб посварити Україну з Вірменією та Азербайджаном

Джерело: пресслужба ГУР

Росія поширює фейк, спрямований на погіршення відносин України з Вірменією та Азербайджаном. Пропагандисти звинувачують українську розвідку у нібито підбурюванні конфлікту, використовуючи підроблені документи.

У вірменському інформаційному просторі, зокрема у Telegram-каналах, поширюється фейк зі звинуваченнями на адресу ГУР МО у начебто спробі інспірувати або сприяти початку збройного конфлікту між Азербайджаном та Вірменією.

Зауважується, що поширювачі дезінформації “обґрунтовують”, мовляв, нова азербайджансько-вірменська війна примусить РФ відкрити “другий фронт”, а отже розпорошити свої військові сили, що буде на користь Україні.

У ГУР пояснюють, що основою для інформаційної операції стала фейкова доповідь нібито від ГУР на ім’я заступника міністра оборони Івана Гаврилюка.

Цей папірець містить низку грубих  помилок (“Їван” замість Іван, “СДР” замість ЄДРПОУ тощо) і не відповідає вимогам оформлення офіційних документів України, – акцентують у повідомленні.

У пресслужбі заявили, що проведення вказаної інформаційної операції спрямоване на дискредитацію України та погіршення українсько-вірменських і  українсько-азербайджанських відносин, що вигідно передусім для росіян.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Раніше Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.

Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.