HIMARS, Javelin та боєприпаси: Пентагон оголосив про нову військову допомогу Україні
Джерело: пресслужба Пентагону
20 листопада Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони на 100 млн доларів.
Пакет містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкове озброєння та інше обладнання, щоб допомогти Україні захистити свою суверенну територію та свободу від Росії.
Можливості допомоги на 100 мільйонів доларів містять:
- Зенітні ракети Stinger;
- Високомобільна артилерійська ракетна система (HIMARS) і додаткові боєприпаси;
- Артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- Ракети TOW;
- Протитанкові системи Javelin і AT-4;
- Понад 3 мільйонів патронів;
- Боєприпаси для перешкод;
- Спорядження для холодної погоди;
- Запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
У повідомленні наголосили, що Сполучені Штати залишаються відданими співпраці з коаліцією, яку США створили з близько 50 членів Альянсу та партнерів, котрі забезпечують Україну можливостями, необхідними для захисту і стримування російської агресії сьогодні та у майбутньому.
Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати Україні близько 36 мільярдів доларів допомоги у сфері безпеки. Під керівництвом Сполучених Штатів ця глобальна коаліція дала змогу мужнім силам України успішно захистити суверенітет і незалежність, виграти критичні битви проти росіян, і повернути більш ніж половину території, захопленої російськими загарбниками, — зазначили у пресслужбі.
Також у Пентагоні наголосили, що безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Оскільки це допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні та стримати потенційну агресію деінде, зміцнюючи базу оборонної промисловості та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу в десятках штатів по всій країні.
Та зауважили, що надзвичайно важливо, аби Конгрес вжив заходів для підтримки України, схваливши запит президента Байдена на додаткове фінансування.
- 31 жовтня, під час слухань у Конгресі стосовно виділення об’єднуючого пакету допомоги Ізраїлю та Україні, міністр оборони Ллойд Остін заявив, що “Росія досягне успіху” в Україні, якщо США не продовжуватимуть підтримувати Київ.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
- Україна та Сполучені Штати проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні 6 та 7 грудня, повідомили українські та американські офіційні особи.
- Наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” має відбутися вже 22 листопада.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.