Країни НАТО, розташовані вздовж східного фронту альянсу, посилюють безпеку через бойовиків «Вагнер» у РБ – AP
Джерело: Associated Press
Союзники НАТО, розташовані вздовж східного фронту альянсу, дедалі більше стурбовані присутністю пов’язаних з Росією найманців групи”Вагнер” в Білорусі, куди деякі з них були дислоковані після короткочасного заколоту проти Кремля в червні.
Польща, Литва та Латвія — члени НАТО та ЄС, які межують з Білоруссю — вже були напоготові, оскільки два роки тому велика кількість мігрантів і біженців почала прибувати до їхніх кордонів з РБ. Країни звинуватили самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка, союзника Росії, у відкритті міграційного шляху, як складової “гібридної війни”, спрямованої на створення нестабільності на Заході.
Нині ж занепокоєння зросло ще більше, оскільки війська “Вагнер” почали прибувати до Білорусі після їх короткочасного заколоту в Росії.
Зокрема прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що близько 100 російських найманців в Білорусі підійшли до кордону з Польщею, до стратегічно важливої території, відомої як Сувалкська щілина.
Тоді як інцидент 1 серпня посилив занепокоєння, коли два білоруські гелікоптери увійшли в польський повітряний простір на низькій висоті під час навчань. Міноборони повідомило НАТО.
Польща, Литва та Латвія перекидають більше військ і техніки до своїх кордонів.
Голова Державної прикордонної служби Латвії Гунтіс Пуятс заявив, що прикордонники почали підготовку спецназу для реагування.
Президент Литви Гітанас Науседа зазначив, що для ПВК було б спокусливо використати свою присутність біля литовського кордону “для різноманітних провокацій”.
Раніше пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд наголосила, що Сполучені Штати розглядають групу”Вагнер” як загрозу.
Станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.