Країни НАТО відпрацьовують відповідь на напад Росії

Джерело: DPA

Біля авіабази Леуварден у Нідерландах тривають масштабні навчання Ramstein Flag 2025, у межах яких країни НАТО відпрацьовують дії у відповідь на військову атаку Росії.

У маневрах беруть участь близько 100 літаків із 18 країн Альянсу — серед них винищувачі F-35, F-18 Hornet, Eurofighter Typhoon, а також гелікоптери й безпілотники. Тренування стартували 31 березня й уже охопили сценарії з відбиттям повітряних атак і знищенням систем ППО умовного противника.

На 10–11 квітня заплановані етапи, присвячені підтримці сухопутних військ під час “надзвичайної ситуації в обороні проти вторгнення”.

Головна мета навчань — перевірити, чи зможуть ВПС країн НАТО діяти скоординовано, використовуючи розосереджені бази по всій Європі. Водночас ці дії мають послужити чітким “сигналом” для Росії.

Окрім Ramstein Flag, у Німеччині готуються до ще одних великих маневрів — Red Storm Bravo, які заплановано на 25–27 вересня. У них можуть взяти участь до 800 тисяч військових з країн НАТО. Сценарій навчань також передбачає змодельовану війну з Росією.

Тим часом Bild повідомляє, що Федеральна розвідка Німеччини (BND) та Бундесвер вважають, що Кремль може готувати масштабну війну проти НАТО, яка здатна початися до 2030 року. У доповіді, з якою ознайомилося видання, зазначається, що, попри війну проти України, російські ВПС і флот залишаються боєздатними. Після завершення агресії РФ, її війська можуть швидко перекинути до кордонів балтійських країн.

Розвідка ФРН також наголошує: російська армія встигає поповнювати втрати, а оборонно-промисловий комплекс виробляє продукцію в більших обсягах, ніж потрібно фронту.

Ці оцінки звучать на тлі попереджень нового генсека НАТО Марка Рютте, який вкотре звернувся до президента РФ Володимира Путіна.

Якщо хтось помилково вирішить, що напад на Польщу чи будь-якого союзника мине безкарно, він зіткнеться з усією потужністю Альянсу. Наш відповідь буде нищівною, — заявив він.

У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.

Раніше стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.

Також президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.

Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.

Глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО, незадовго до інавгурації Дональда Трампа, взяло у США контроль над ППО Польщі. Це викликає питання про підхід нової адміністрації щодо альянсу та України.
  • Винищувачі, що виконують завдання Балтійського повітряного патрулювання НАТО, протягом минулого тижня та 2 січня двічі підіймалися в небо для супроводження чотирьох російських військових літаків.
  • В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт із НАТО.
  • Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Лідер угорської партії Tisza Петер Мадяр повідомив про результати опитування “Голос Нації”, згідно з яким більш як 58% респондентів в Угорщині підтримують вступ України до ЄС.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Ракета New Shepard компанії Blue Origin здійснила суборбітальний комерційний політ з екіпажем із шести жінок-туристок. Запуск відбувся з космодрому в Техасі.

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.