Китай проведе саміт з лідерами ЄС для обговорення глобальних економічних проблем

Джерело: Reuters

7 грудня у Пекіні відбудеться саміт Китай-ЄС, де лідери сторін обговорять стратегічні та глобальні економічні питання, що становлять спільний інтерес.

Китай і Європа є партнерами, а не суперниками… наші спільні інтереси значно переважають наші розбіжності, — заявив речник МЗС Ван Веньбінь.

Голова КНР Сі Цзіньпін зустрінеться з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, додав Ван.

Ми досліджуватимемо шляхи розв’язання проблем шляхом діалогу та консультацій, — зазначив Ван, додавши, що “ми будемо співпрацювати, щоб протистояти глобальним викликам і надати світові новий імпульс, підвищуючи стабільність міжнародної ситуації”.

Європейський блок у середині цього року зобов’язався скоротити залежність від Китаю та обговорював, як знайти баланс між “зниженням ризиків” і співпрацею в таких сферах, як зміна клімату.

У вересні ЄС погодився створити механізми врегулювання суперечок, коли комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс відвідав Пекін, менше ніж через два тижні після того, як Європейська комісія розпочала розслідування щодо того, чи потрібно вводити штрафні мита на дешевший китайський імпорт електромобілів, щоб захистити виробників ЄС.

Наступного місяця головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив китайським посадовцям, що Брюссель серйозно ставиться до Китаю та очікує того ж у відповідь стосовно геополітичних питань і торгівлі.

Минулого місяця Китай зазначив, що тимчасово дозволить безвізовий режим для громадян деяких країн, включаючи Францію, Німеччину, Італію та Нідерланди.

Зауважимо, у жовтні Китай заявив про готовність співпрацювати з ЄС для “зміцнення взаємної довіри”.

Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.

Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.