Лідер партії Шольца пропонує створити контактну групу для просування “мирної ініціативи”

Джерело: Tagesschau

Лідер фракції Соціал-демократичної партії Німеччини в Бундестазі, Рольф Мютценіх, виступив з пропозицією заснувати міжнародну контактну групу для підтримки мирної ініціативи у війні між Росією та Україною.

За його словами, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Володимир Зеленський “згодні з тим, що зараз саме час активізувати зусилля з проведення мирних переговорів і що Росія також має бути присутня на наступному мирному саміті”.

“Це також дасть можливість іншим країнам взяти активнішу участь у припиненні бойових дій”, —  сказав він.

Він вважає, що до складу такої контактної групи могли б увійти Китай, Індія, Туреччина та Бразилія.

Днями опозиція Німеччини назвала небезпечною зміну курсу Соціал-демократичної партії Німеччини, заяву канцлера ФРН Олафа Шольца про необхідність прискорити початок дипломатичного врегулювання в Україні.

Ініціатива Шольца “була передбачуваною”, заявив експерт із зовнішньої політики опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер.

За його словами, ці зусилля вписуються у стратегію частини соціал-демократів, спрямовану на те, щоб “непомітно підштовхнути Україну до хибного миру, що диктується Росією”. Однією зі складових цього процесу є поступове скорочення підтримки України та вимоги розпочати мирні переговори з Росією, додав політик.

Нещодавно ЗМІ дізналися, що Олаф Шольц готує план врегулювання війни в Україні, який не виключає передачі Росії частини українських територій.

Лідер соціал-демократів вже працює разом з деякими прихильниками Соціал-демократичної партії Німеччини над своєрідним “Мінськом-3” (Мінські угоди – ред.), – розповіло джерело, близьке до уряду.

Як зауважується, після невдач на виборах Шольц має намір “розіграти українську карту”, ​​щоб зміцнити свої позиції при владі. При цьому план, який готує канцлер, не виключає передачу РФ частини української території.

На виборах у Тюрингії та Саксонії Соціал-демократична партія Німеччини Шольца посіла п’яте та четверте місце, набравши 6,1% та 7,3% відповідно. Позначка для проходження до парламенту становить 5%. У Тюрінгії впевнену перемогу здобула права партія “Альтернатива для Німеччини” (АдГ), набравши 32,8% голосів. У Саксонії ця партія зайняла другий рядок з 30,6% голосів, поступившись Християнсько-демократичному союзу (ХДС), який набрав 31,9%.

Напередодні в інтерв’ю Шольц наголосив на необхідності провести новий саміт миру з метою врегулювання кризи в Україні з обов’язковою участю Росії.

Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.

  • У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
  • Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
  • Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.