Литва не виключає відправки своїх військових в Україну, якщо про це попросять – глава МЗС

Джерело: LRT

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

“Ми б обговорили з союзниками і партнерами те, який це має вигляд, і ми обговорили б з Україною, який це має вигляд. Нагадаю, що після Паризького саміту, коли президент Макрон, який також запросив президента Литви, говорив про ініціативу розширення своєї військової присутності в Україні в різних формах, Литва не відкидала такої можливості”, – зазначи він.

За словами Будріса, Литва є стороною, що надає безпеку в регіоні: вона робить внесок у забезпечення безпеки не тільки дипломатичними, а й іншими засобами.

“Точно так само і тепер потрібно говорити про те, що це було б, як це виглядало б, з огляду на цілком чітку, конкретну позицію, вона також буде спрямована і майбутній адміністрації США – Литва також є стороною, що надає безпеку в регіоні, а не тільки її одержувачем. Ми активно сприяємо забезпеченню безпеки не тільки дипломатичними, а й іншими засобами. Буде таке питання – я не сумніваюся, що литовський прапор там буде присутній”, – наголосив глава МЗС Литви.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.