Литва скерує понад мільярд євро на мінування кордону з Росією та Білоруссю
Джерело: пресслужба Міноборони Литви
5 травня Міноборони Литви повідомило про масштабну оборонну ініціативу протягом наступного десятиліття. Країна має намір виділить 1,1 мільярда євро на посилення східного кордону з Росією та Білоруссю.
Близько 800 мільйонів євро витратять на придбання та встановлення протитанкових мін.
Окрім мінних полів планується розвиток системи “Балтійської лінії оборони” — регіонального укріпленого рубежу. Комплекс заходів також включає нарощування запасів протитанкового озброєння, модернізацію засобів радіоелектронної боротьби та протидії безпілотникам, а також покращення систем раннього оповіщення.
Додатково Литва має намір використати природні та інженерні рішення, зокрема поглибити іригаційні канави, які зможуть функціонувати як окопи, відновити ліси у прикордонних зонах, а також посадку дерев уздовж доріг для укриття цивільного населення та армійських колон.
Відомство пояснює такі заходи зростаючим занепокоєнням у зв’язку з загрозою з боку Росії. Литва, яка має кордони з Калінінградською областю Росії та північним заходом Білорусі, не виключає сценарію, за якого країни Балтії — Литва, Латвія та Естонія можуть стати наступною метою росіян.
Особлива увага приділяється захисту так званого Сувалкського коридору — стратегічної сухопутної ділянки, яка поєднує Литву з Польщею. Потенційне захоплення цього коридору, за оцінками НАТО, може ізолювати країни Балтії від решти альянсу. У квітні стало відомо про плани Литви побудувати другий маршрут постачання для перекидання військ та озброєння з Польщі, щоб убезпечити Сувалкський коридор.
Минулого року Литва закупила та направила до кордонів із РФ та Білоруссю протитанкові їжаки, “зуби дракона” та інші оборонні засоби.
Ми повідомляли, що 2 липня мер Вільнюса Валдас Бенкунскас представив план оборони столиці Литви на випадок війни. Зокрема серед заходів розглядають також евакуацію містян.
Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
- Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі закликав членів НАТО перевищити цільовий показник Альянсу щодо виділення 2% ВВП на військові витрати.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.