Макрон збирає другу термінову зустріч для обговорення війни РФ проти України – ЗМІ

Джерело: Reuters

Франція планує провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки 19 лютого. Однак, цього разу Емманюель Макрон запросив європейські країни, котрі не були присутні на зустрічі 17 лютого, а також союзника НАТО Канаду, повідомили дипломатичні джерела.

Зазначається, що цього разу запрошеними країнами стали Канада, Литва, Естонія, Латвія, Чехія, Норвегія, Греція, Фінляндія, Румунія, Швеція та Бельгія.

Макрон у понеділок провів екстрену нараду з такими країнами, як Велика Британія, Німеччина та Італія, а також альянсом НАТО та виконавчою владою ЄС.

Зустріч мала на меті оцінити, як можуть виглядати потенційні гарантії безпеки для України, та як Європі слід рухатися, аби збільшити витрати на оборону та покласти край повномасштабній війні між Україною та Росією.

Деякі країни були незадоволені тим, що зустріч організували лише для обраних лідерів, інформують офіційні особи ЄС.

17 лютого президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з главою Франції Емманюелем Макроном, котрий провів терміновий саміт європейських країн у Парижі для обговорення ситуації в Європі після дзвінка Трампа до Путіна та виступу віцепрезидента США Венса на Мюнхенській безпековій конференції.

Раніше стало відомо, що Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових.

Армійців не розміщуватимуть безпосередньо на лінії зіткнення, однак вони будуть готові втрутитись, якщо Росія спробує відновити війну. Крім того, Європа зможе перекинути підкріплення з країн, сили яких ще не перебуватимуть в Україні, якщо миротворцям буде потрібно швидко збільшити чисельність та переміститись на поле бою.

Наразі найбільший вклад в контингент — 10 тисяч військових — готова зробити Франція, повідомили два джерела. Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер також заявляв про готовність відправити війська в Україну для контролю за виконанням мирного угоди. Хоча він не назвав точну кількість, зауважив, що це необхідно для реалізації безпеки всієї Європи, аби завершення війни не стало “тимчасовою паузою” перед новим нападом Путіна.

Додамо, глава Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”. Також він 5 березня 2024 року він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.