Масованою атакою на енергетику Росія хотіла досягнути повного блекауту України – Галущенко

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що масованою атакою на енергетику України Росія хотіла досягнути повного блекауту.

“Атака 22 березня була наймасштабнішою за всю історію атак на енергетику. Ворог застосував одночасно понад 150 різних засобів ураження. Це суттєве випробування для енергосистеми. Метою цієї атаки було досягнути масштабного блекауту в державі”, – зазначив міністр.

Герман Галущенко повідомив, що вплив атаки відчули споживачі 12 областей. Найбільше постраждали Харківська, Одеська та Хмельницька області. Відновлювальні роботи тривають, критичну інфраструктуру заживлено в усіх регіонах.

За словами міністра, ситуація на Дніпровській ГЕС наразі складна. Триває усунення наслідків атаки, після чого буде оцінюватися час, потрібний для відновлювальних робіт.

Нагадаємо, що під ранок 22 березня російські окупаційні війська завдали масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними БпЛА. Основна ціль ворога – об’єкти енергетичної інфраструктури країни.

Також вранці 22 березня війська РФ атакували ракетами Дніпровську гідроелектростанцію у Запорізькій області – найбільшу ГЕС України.

Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина.

Крім того, внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.

Читайте також: Підривали німці та НКВС, атакувала РФ: хронологія руйнувань Дніпровської ГЕС

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.