Міноборони допустило до використання у ЗСУ безпілотний робот «Тарган»: що він може
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2024/10/zobrazhennya_2024-10-23_134432922.png)
Джерело: Міністерство оборони України
Міністерство оборони кодифікувало і дозволило використання безпілотного наземного робота “Тарган”, розробленого українськими інженерами.
Він невеликий, що полегшує транспортування. “Таргана” можна перевозити у мікроавтобусах чи на автомобільних причепах.
“Наземний робот може перевозити до двох центнерів вантажу. Залежно від потреб здатен транспортувати боєприпаси, продукти харчування, спорядження. Безшумний електричний двигун, великі гумові колеса і особливості конструкції дозволяють рухатись полем бою непомітно на значну відстань”, – розповіли в Міноборони.
Раніше відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.
Також кодифікували український багі “Варан”. Його основою є силовий каркас для надскладних умов експлуатації. Транспортний засіб підвищеної прохідності призначено для виконання широкого спектра завдань: переміщення особового складу, евакуації поранених, підвезення боєприпасів тощо.
Крім цього, стало відомо, що за дев’ять місяців 2024 року оборонне відомство дозволило для використання у Силах оборони понад 140 безпілотних авіаційних комплексів та 33 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого. Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.
6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.
Учасник галицько-донбаського гурту “Nazva”, музикант, вокаліст і контрабасист Павло Гоц долучився до лав Збройних сил України.