Міноборони України затвердило Стратегію менеджменту системи військової освіти

Джерело: Міноборони

Управління військовими вишами – за принципами НАТО: Міністерство оборони України затвердило Стратегію менеджменту системи військової освіти.

Суть змін полягає у формуванні правового підґрунтя для упорядкування й розмежування зон відповідальності Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України та військових вишів. Це дозволить зробити систему управління більш функціональною, а також відкриє шлях західній моделі лідерства.

Активну участь у розробці стратегії брали партнери з держав-членів НАТО.

“В умовах війни нам потрібні своєчасні продумані рішення для побудови монолітної системи військової освіти та ефективні інструменти для управління нею, які відповідають вимогам НАТО та ЄС. І розроблена Стратегія менеджменту системи військової освіти є саме таким дієвим інструментом досягнення довгострокових цілей, що дає змогу виявити проблемні аспекти, правильно розставити пріоритети та розподілити повноваження. Для нас важливо максимально синхронізувати зусилля в інтересах Збройних сил України та інших складових Сил оборони. В цьому нам активно сприяють партнери, тож вдячний нашим іноземним радникам з держав-членів Альянсу за досвід і фахову підтримку в підготовці Стратегії”, – зазначив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Метою Стратегії є впровадження сучасних управлінських процесів в системі військової освіти.

За словами директора Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимира Мірненка, Стратегія менеджменту системи військової освіти дає змогу сформувати загальне бачення процесів на всіх рівнях управління системою військової освіти, об’єктивно їх оцінювати та коригувати, а також створювати умови для синхронізації дій і концентрації ресурсів різних суб’єктів освітньої діяльності.

Довідково. Розробляти стратегію допомагав радник високого рівня від Литовської Республіки генерал-майор (у відставці) Віталіюс Вайкшнорас, який свого часу брав участь у розробці аналогічного документа в Литві.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.