На озброєння ЗСУ постачатимуть бронеамфібію UNEX UGV з захистом від РЕБ

Джерело: Міноборони
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.
Самохідна платформа побудована на спеціальному шасі, яке забезпечує виняткову мобільність у найскладніших умовах. Платформа легко пересувається по воді, плавнях, болоту, трясовині, піску, складній поверхні та кризі. Розподіл ваги між осями і широкі шини створюють тиск на поверхню менший, ніж нога піхотинця. Завдяки цьому платформа не активує міни, призначені для ураження автомобільної та броньованої техніки. Під час демонстрації бронеамфібія проїхала по керамічній тарілці і чашці з кавою, не пошкодивши їх.
Амфібія долає водні перешкоди, повалені дерева, великі каміння, рови. Безпілотна платформа UNEX UGV може виїжджати з води на кригу. Працює у складних погодних умовах за різних температур.
UNEX UGV стійка до систем радіоелектронної боротьби, має надійну систему радіоуправління, програмований автопілот, потужні акумулятори. Може бути виготовлена у різких модифікаціях – з бойовим модулем, системою РЕБ, для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.
У Міноборони додали, що з початку широкомасштабного вторгнення оборонне відомство кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони майже 80 наземних роботизованих комплексів українського виробництва, з них півтора десятка – у 2025 році.
Додамо, за місяць оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України понад 100 нових зразків озброєння та військової техніки.
Як зауважується, з них понад 90% – українського виробництва. Тоді як минулого року за аналогічний період кодифікували близько 60 зразків ОВТ і лише близько третини з них були українського виробництва.
Серед нових зразків зокрема, безпілотні авіаційні комплекси, боєприпаси до них, системи радіоелектронної боротьби, засоби РХБЗ, автотехніка, авіаційне обладнання тощо.
Від початку року вже допущено до експлуатації у Силах оборони понад десять нових зразків безпілотних авіаційних комплексів з оптоволоконним каналом управління.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіночу літню польову форму офіційно поставлено на забезпечення.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.