На площі Слави у Києві відбулася акція на підтримку військовополонених: фоторепортаж

Джерело: Букви

14 квітня біля метро “Арсенальна” у Києві відбулася акція на підтримку українських військовополонених. Тисячі небайдужих закликали пам’ятати про оборонців та вимагати повернення захисників Маріуполя.

Близько тисячі осіб зібрались на 19 акцію підтримки військовополонених. До неї долучилися не лише родичі та близькі військовополонених, але й інші оборонці, колишні бранці росіян.

Учасники принесли на мітинг плакати з написами: “Прокиньтесь”, “FreeAzov”, “Ви — голоси тих, хто досі в полоні”, “Полон — повільна смерть”, “Боріться за них так, як вони боролися за вас”.

Дехто з учасників акції також привів своїх чотирилапих улюбленців.

Станом на сьогодні у російському полоні утримується зокрема понад 1600 захисників Маріуполя, котрі за наказом вийшли з “Азовсталі”.

26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.

Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.

Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.

Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.

Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

Станом на 25 квітня 2024 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1987 закладів культури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 324 об’єкти – знищено (16,3%).

Волонтери “Save Ukraine” допомогли евакуюватися із тимчасового окупованої громади Херсонської області 16-річного юнака та його родину. 

В Києві команда митців створили найбільший в Україні стінопис колишнього Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.

Російського командира, який в перший день повномасштабного вторгнення наказав стріляти по цивільних авто на кільцевій дорозі Харкова, засудили до довічного ув’язнення.

ЗС РФ змогли закріпитися в Очеретиному Покровського району Донеччини. Станом на сьогодні їхні позиції перебувають під вогневим контролем українських сил, повідомляє речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин.