На Сумщині посилюють роботу зі зведення фортифікаційних споруд

Джерело: пресслужба Сумської ОВА

З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.

3 січня глава Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що у 2024 році область продовжує виконувати завдання, визначені президентом України та урядом. У першу чергу це стосується підвищення обороноздатності та захисту населення області.

Зауважується, що пріоритет є будівництво фортифікаційних споруд.

Проєкту такого масштабу, який реалізовуватиметься цьогоріч, на Сумщині досі не було. Завдання має бути виконане і це відповідальність кожного керівника району, громади, – зазначив Артюх.

Глава ОВА акцентував, що у 2024 році, як і у минулому, місцева влада вживатиме всіх заходів щодо “недопущення порушень використання бюджетних коштів при будівництві фортифікаційних споруд, дотримання якості та ефективності виконання робіт”.

Раніше начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус заявив, що Росія здатна за кілька тижнів сформувати достатні військові сили для повторного наступу на Чернігівщину.

Зауважимо, при Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них. Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.

  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
  • Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов розповів, що зведені в Харківській області залізобетонні фортифікації руйнують плани ворога.
  • 1 січня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що понад 500 000 протитанкових мін встановили наші оборонці на півночі країни.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.