На Сумщині посилюють роботу зі зведення фортифікаційних споруд

Джерело: пресслужба Сумської ОВА

З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.

3 січня глава Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що у 2024 році область продовжує виконувати завдання, визначені президентом України та урядом. У першу чергу це стосується підвищення обороноздатності та захисту населення області.

Зауважується, що пріоритет є будівництво фортифікаційних споруд.

Проєкту такого масштабу, який реалізовуватиметься цьогоріч, на Сумщині досі не було. Завдання має бути виконане і це відповідальність кожного керівника району, громади, – зазначив Артюх.

Глава ОВА акцентував, що у 2024 році, як і у минулому, місцева влада вживатиме всіх заходів щодо “недопущення порушень використання бюджетних коштів при будівництві фортифікаційних споруд, дотримання якості та ефективності виконання робіт”.

Раніше начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус заявив, що Росія здатна за кілька тижнів сформувати достатні військові сили для повторного наступу на Чернігівщину.

Зауважимо, при Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них. Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.

  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
  • Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов розповів, що зведені в Харківській області залізобетонні фортифікації руйнують плани ворога.
  • 1 січня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що понад 500 000 протитанкових мін встановили наші оборонці на півночі країни.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.