Нідерланди передали Румунії додаткові винищувачі F-16 для навчання пілотів
Джерело: пресслужба Міноборони Румунії
Вже 17 квітня до Європейського навчального центру у Румунії прибудуть три додаткові винищувачі F-16 від Нідерландів.
Зауважується, що 17 квітня міністр національної оборони Румунії Ангель Тілвар проведе двосторонню зустріч зі своєю колегою з Королівства Нідерландів Кайсою Оллонгрен на 86-й авіабазі “Лейтенант авіатор Георге Мочорніце” в Борча.
Зустріч пов’язана з прибуттям ще трьох літаків Королівських ВПС Нідерландів F-16 Fighting Falcon, які надані Європейському навчальному центру F-16 у межах програм підготовки пілотів для експлуатації цього типу винищувачів.
Це сприятиме створенню загальних операційних стандартів та зміцненню здатності Північноатлантичного альянсу протистояти складним викликам у Чорноморському регіоні та Східній Європі, – пояснили у повідомленні.
Згідно з угодою про співпрацю, Міністерство оборони Румунії надає 86-ту авіабазу Фетешть, навчальні засоби та підтримку приймаючої країни, Королівські ВПС Нідерландів споряджають літаки F-16, тоді як компанія Lockheed Martin забезпечує інструкторів та технічне обслуговування.
13 листопада 2023 року у Румунії відкрили навчальний центр пілотів F-16 на військово-повітряній базі. Там зокрема тренуватимуть українських пілотів.
Президент Клаус Йоганніс схвалив навчання українських військових у Румунії. Мовиться про десятки пілотів, які навчатимуться на літаках F-16 на румунській військовій базі у Фетешті.
Крім того, Йоганніс повідомив парламент, що дозволив транзит територією країни військової допомоги Україні від Фінляндії.
Листом президент Румунії повідомив парламенту, що погодив транзит в Україну переданого Фінляндією обладнання й матеріальних цінностей та навчання близько 50 українських пілотів.
Інформацію глави держави передали Комісіям з питань оборони та проголосують у порядку денному наступного спільного пленуму.
Влада не повідомляє, коли розпочнуть навчання, однак, джерела Digi24 зазначають, що українські військові мають прибути на авіабазу цього літа. Очікується, що навчання пілотів F-16 завершиться наприкінці року.
Стало відомо, що вже до липня Україна може отримати перші шість винищувачів із приблизно 45 заявлених. За даними видання, 12 українських пілотів будуть готові до бойових польотів на F-16 влітку 2024 року.
Раніше у CNN повідомляли, що до літа цього року четверо українських льотчиків завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.
У лютому генерал Ден Гокансон, керівник Національної гвардії, повідомив, що, попри обмежені фінансові ресурси США для надання додаткового озброєння та допомоги Києву, у Національній гвардії США є достатньо коштів для навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.
Почалися роботи з розширення військового комплексу 57-ї авіабази ВПС Румунії “Міхаїл Когелнічану”, що може стати найбільшою в Європі військовою базою НАТО до 2040 року. Уряд Румунії спрямовує майже 2,5 мільярда євро на цей проєкт.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна вже працює над адаптацією інфраструктури для американських винищувачів F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Стало відомо, що для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.