Ніхто не почуватиметься в безпеці, якщо дозволять «розрізати» Україну – Байден на Генасамблеї ООН
Джерело: виступ Джо Байдена
19 вересня, під час свого виступу на Генеральній Асамблеї ООН президент США Джо Байден заявив, що підтримка українців у протистоянні з росіянами є “інвестицією не лише в майбутнє України, але й у майбутнє кожної країни”, яка цінує основні правила ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності, “котрі однаково стосуються всіх націй”, великих і малих.
Ми рішуче підтримуємо Україну в її зусиллях досягти дипломатичного вирішення, яке забезпечує справедливий і міцний мир. Лише Росія несе відповідальність за цю війну. Лише Росія має силу негайно припинити цю війну, – наголосив Байден.
Президент США зазначив, що Москва “вважає, що світ втомиться і дозволить жорстоко поводитися з Україною без наслідків”.
Байден заявив, що жодна держава-член ООН не почуватиметься в безпеці, якщо Україну дозволять “розрізати”.
Ми маємо протистояти цій неприкритій агресії сьогодні, а завтра – стримувати інших потенційних агресорів. Ось чому Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами по всьому світу продовжуватимуть підтримувати хоробрий народ України під час захисту суверенітету і територіальної цілісності та свободи, – додав він.
Раніше передбачалося, що Україна “займе важливе місце” у виступах Байдена, але президент також мав обговорити “багато інших речей, які стоять на порядку денному”.
- 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- В адміністрації Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- У Києві Блінкен відзначив “хороший прогрес”, якого Україна досягла у своєму контрнаступі.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.