Ніхто не почуватиметься в безпеці, якщо дозволять «розрізати» Україну – Байден на Генасамблеї ООН
Джерело: виступ Джо Байдена
19 вересня, під час свого виступу на Генеральній Асамблеї ООН президент США Джо Байден заявив, що підтримка українців у протистоянні з росіянами є “інвестицією не лише в майбутнє України, але й у майбутнє кожної країни”, яка цінує основні правила ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності, “котрі однаково стосуються всіх націй”, великих і малих.
Ми рішуче підтримуємо Україну в її зусиллях досягти дипломатичного вирішення, яке забезпечує справедливий і міцний мир. Лише Росія несе відповідальність за цю війну. Лише Росія має силу негайно припинити цю війну, – наголосив Байден.
Президент США зазначив, що Москва “вважає, що світ втомиться і дозволить жорстоко поводитися з Україною без наслідків”.
Байден заявив, що жодна держава-член ООН не почуватиметься в безпеці, якщо Україну дозволять “розрізати”.
Ми маємо протистояти цій неприкритій агресії сьогодні, а завтра – стримувати інших потенційних агресорів. Ось чому Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами по всьому світу продовжуватимуть підтримувати хоробрий народ України під час захисту суверенітету і територіальної цілісності та свободи, – додав він.
Раніше передбачалося, що Україна “займе важливе місце” у виступах Байдена, але президент також мав обговорити “багато інших речей, які стоять на порядку денному”.
- 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- В адміністрації Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- У Києві Блінкен відзначив “хороший прогрес”, якого Україна досягла у своєму контрнаступі.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.