Ніхто не почуватиметься в безпеці, якщо дозволять «розрізати» Україну – Байден на Генасамблеї ООН

Джерело: виступ Джо Байдена

19 вересня, під час свого виступу на Генеральній Асамблеї ООН президент США Джо Байден заявив, що підтримка українців у протистоянні з росіянами є “інвестицією не лише в майбутнє України, але й у майбутнє кожної країни”, яка цінує основні правила ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності, “котрі однаково стосуються всіх націй”, великих і малих.

Ми рішуче підтримуємо Україну в її зусиллях досягти дипломатичного вирішення, яке забезпечує справедливий і міцний мир. Лише Росія несе відповідальність за цю війну. Лише Росія має силу негайно припинити цю війну, – наголосив Байден.

Президент США зазначив, що Москва “вважає, що світ втомиться і дозволить жорстоко поводитися з Україною без наслідків”.

Байден заявив, що жодна держава-член ООН не почуватиметься в безпеці, якщо Україну дозволять “розрізати”.

Ми маємо протистояти цій неприкритій агресії сьогодні, а завтра – стримувати інших потенційних агресорів. Ось чому Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами по всьому світу продовжуватимуть підтримувати хоробрий народ України під час захисту суверенітету і територіальної цілісності та свободи, – додав він.

Раніше передбачалося, що Україна “займе важливе місце” у виступах Байдена, але президент також мав обговорити “багато інших речей, які стоять на порядку денному”.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.