Німеччина спорядила Україні новий пакет озброєння
Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
28 березня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив снаряди для танків Leopard та дрони Vector.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
Влада Німеччини поставила Збройним силам України новий пакет допомоги. До списку увійшли дрони, важка техніка та снаряди.
До оновленого списку увійшли:
- 18 000 боєприпасів калібру 155 мм;
- боєприпаси до танків Leopard 2A6;
- 14 розвідувальних БпЛА Vector;
- 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun;
- 9 мінних тралів;
- 24 000 гранатометних снарядів калібру 40-мм
- 2 056 гранатометів RGW90 Matador
- 70 гранатометів H&K GMG
- 3 автомобілі для охорони кордону;
- 6 паливозаправників Mercedes-Benz Zetros;
- Маскувальні сітки, пончо та генератори
Військову допомогу на суму близько 28 мільярдів євро вже надано Німеччиною або призначено для підтримки України протягом наступних кількох років.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
На військову допомогу Україні вже витрачено близько 5 мільярдів євро (2023 рік) і 1,6 мільярда євро (2022 рік). Ще 2,9 мільярда євро виділено в перші два роки війни на постачання в період з 2025 по 2028 рік.
З початку російсько-загарбницької війни 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні матеріалів із постачань Федеральних збройних сил на суму близько 5,2 млрд євро. Крім того, понад 10 тисяч українських військових пройшли військову підготовку в Німеччині. Витрати на навчання на сьогодні становлять близько 282 мільйонів євро. Подальші витрати, які ми тут не будемо називати, пішли на лікування поранених українських військових.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Німеччина планує виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму 1,1 млрд євро.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що ФРН підготувала додатковий пакет збройової допомоги Україні на 100 мільйонів євро.
- 16 лютого президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між країнами. Документ укладено у межах Спільної декларації, яку прийняли Україна та члени “Групи семи” у Вільнюсі 12 липня 2023 року.
- 31 січня Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, який включає артилерійські боєприпаси, бронетранспортери та інше.
- Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у третіх країнах за межами Європейського Союзу.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.