ООН не має доказів, що на борту російського Іл-76 були українські полонені

Джерело: заступниця генерального секретаря ООН Розмарі Ді Карло

В ООН заявили, що не мають змоги перевірити достовірність заяв Росії про те, що на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня, були українські військовополонені.

Ді Карло зауважила, що Україна та Росія всувають різні версії щодо літака. Зокрема РФ стверджує, що літаком нібито перевозили 65 українських полонених, тоді як Україна вважає, що на борту могли бути ракети.

“Ми розуміємо, що і Росія, і Україна проводять окремі розслідування інциденту, і Україна закликала до міжнародного розслідування. Організація Об’єднаних Націй не може перевірити ці повідомлення або обставини катастрофи”, – заявила вона.

Заступниця генсека ООН закликала утримуватись від подальших дій чи риторики, які можуть “ще більше розпалити і без того небезпечний конфлікт”.

Вона додала, що останні тижні російсько-української війни – зокрема посилення російських атак – свідчать про “небезпечну траєкторію війни”.

В ООН наголосили, що попри інцидент з Іл-76 Україна та Росія не повинні відмовлятись від обміну військовополоненими.

ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.

Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…

23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.

26 грудня російські окупаційні війська дроном-камікадзе атакували центральний ринок Нікополя на Дніпропетровщині.

Одна з найбільших контейнерних компаній у світі, французький оператор CMA CGM оголосила про відновлення сполучення з Україною. Наприкінці січня перевізник запустить нову петлю Odessa Express (ODX), яка з’єднає порти Пірея (Греція) і Стамбула (Туреччина) з Одесою.