Поруч із місцем падіння літака Пригожина базується чотири дивізіони С-300
Джерело: The Moscow Times
В РФ, поруч із місцем падіння літака глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, базується чотири дивізіони С-300, які охороняють резиденцію Володимира Путіна на Валдаї, розповіло джерело в російській владі.
Зауважується, що те, що сталося з літаком Пригожина, і місце падіння — не випадковість, а найімовірніше покарання за заколот.
24 червня похід на Москву, 24 серпня дві ракети. Все логічно. Літак упав буквально за 50 км від резиденції (Путіна), — сказало джерело. — Якийсь дивний збіг обставин. Може, кухар продукти несвіжі в суп поклав? — зазначило інше джерело, близьке до Кремля.
Якщо Пригожин дійсно перебував в літаку, що розбився, причину потрібно шукати в його заколоті в червні, яку він сам називав “маршем справедливості”, констатувало джерело.
Джерело “Фонтанки” стверджувало, що Пригожин справді був на борту разом із командирами ПВК. Зокрема цим джетом летів співзасновник “Вагнер” Дмитро Уткін. Практично всі тіла сильно обгоріли — для встановлення їх особистостей, ймовірно, буде потрібна експертиза ДНК.
Раніше повідомлялося, що бізнес-джет Embraer Legacy, який розбирався на шляху з Москви до Санкт-Петербурга, використовувався Пригожиним.
Зауважимо, 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.
Тоді як в ISW переконані, що рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- За даними братських розвідників, влада Білорусі може фінансувати ПВК “Вагнер”.
- Центр національного спротиву повідомив про зменшення кількості вагнерівців на території Білорусі.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
- 24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
- У російського президента Володимира Путіна не було іншого вибору, окрім як домовитися з лідером ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, аби покласти край повстанню минулого місяця, заявив глава британської служби MI6 Річард Мур.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.