Рада підтримала скасування візових вимог для іноземних волонтерів

Джерело: Верховна Рада

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Документом передбачається, що у період воєнного стану та протягом одного року з дня його скасування або зупинення, вимога щодо обов’язку отримання довгострокової візи не поширюється на іноземців та осіб без громадянства (крім громадян Російської Федерації), які прибули в Україну для роботи волонтерами або для роботи в гуманітарному секторі для допомоги постраждалому населенню.

У період війни гуманітарна допомога та волонтерська діяльність відіграють важливе значення у контексті протистояння триваючій збройній агресії проти України. Саме тому потрібно створювати правові та організаційні умови для спрощення процедури отримання дозвільних документів для осіб, які в непростий для країни час допомагають як населенню України, так і самій державі, — прокоментував проєкт закону голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний.

Нагадаємо, іноземці та особи без громадянства, які проходять службу у Збройних Силах України або в Державній спеціальній службі транспорту, мають право на отримання статусу учасника бойових дій.

Раніше Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (реєстр. №12023).

Закон розроблено з метою удосконалення законодавства про проходження військової служби в частині надання можливості іноземцям та особам без громадянства проходити військову службу на посадах офіцерського складу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.