РФ фінансує дезінформаційну антиукраїнську кампанію в Латинській Америці, — Держдеп США
Джерело: заява Державного департаменту США
У заяві Державного департаменту США зазначено, що російський уряд фінансує антиукраїнську кампанію з дезінформації по всій Латинській Америці.
Зазначено, що у згаданій кампанії Кремль планує використати розвинені контакти зі ЗМІ в Латинській Америці, щоб маніпулювати інформацією.
“Схоже, що кінцева мета Кремля полягає в тому, щоб відмити свою пропаганду та дезінформацію через місцеві ЗМІ у такий спосіб, який буде органічним для латиноамериканської аудиторії, щоб підірвати підтримку України та пропагувати антиамериканські позиції і антинатовські настрої”, – йдеться в заяві.
Зазначають, що основні теми пропаганди зосереджено на спробах переконати латиноамериканську аудиторію, що війна Росії проти України – справедлива, і що вони можуть об’єднатися з Росією, щоб перемогти.
- Служба інформації та безпеки Молдови (SIS) заявила про блокування в країні доступу до 22 російських пропагандистських телеканалів.
- В Google стверджують, що після вторгнення Росії в Україну у 2022 році вони наполегливо працювали, щоб перешкодити уряду Володимира Путіна використовувати їхні сервіси для поширення дезінформації. Але широко використовувана служба Android під назвою Discover продовжує подавати пропаганду російській аудиторії.
- Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.