РФ погрожує США «розривом дипломатичних відносин» через арешти російських активів

Джерело: Reuters

В РФ зауважили, що можуть розірвати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, якщо Вашингтон конфіскує російські активи, заморожені через повномасштабну війну проти України. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

Рябков заявив, мовляв, Сполучені Штати “не повинні діяти в ілюзії… що Росія обома руками тримається за дипломатичні відносини з цією країною”.

Росія описала відносини зі Сполученими Штатами як “нижче нуля” через військову та фінансову допомогу США Україні у війні проти росіян.

Одначе, Рябков одразу додав, що Росія, яка направила війська в Україну в лютому 2022 року, не ініціюватиме розрив дипломатичних відносин, але такий розрив “може бути викликаний різними факторами”.

Поштовхом може стати конфіскація активів, подальша військова ескалація, багато інших речей. Я б не вдавався тут у негативні прогнози, – сказав він, зазначивши, що Москва “готова до будь-якого сценарію”.

В агентстві нагадали, що низка західних політиків закликають передати Україні заморожені російські активи на суму близько 300 мільярдів доларів, щоб допомогти відновити її зруйновану війною економіку.

Зауважимо, вразивши Росію безпрецедентним набором санкцій після її повномасштабного вторгнення в Україну, союзники G7 розглядають ще рішучіший крок: витратити гроші Москви. Західні країни, зокрема й США, нині шукають способи виправдати арешт активів російського центрального банку, заморожених у фінансовій системі, і використати їх для фінансування відновлення України.

Раніше стало відомо, що Європейський Союз просувається з пропозицією оподаткування прибутку від заморожених активів центрального банку РФ на суму у понад 210 мільярдів євро, щоб допомогти у відбудові України, попри занепокоєння кількох країн-членів.

Так, Єврокомісія планує оприлюднити законодавчу ініціативу стосовно використання податку на прибуток із заморожених російських активів. Планується, що пропозицію оголосять 12 грудня цього року.

Зауважимо, згідно з проєктом документа, Європейська комісія запропонує, як законно перерахувати доходи, отримані від російських активів, до бюджету блоку.

Раніше повідомлялося, що сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.

Спочатку в ЄС висловлювалася ідея передати Києву заморожені російські резерви, однак, юристи дійшли висновку, що конфіскувати їх не можна, є навіть ризики у разі інвестування з метою передачі Україні отриманого доходу.

У Брюсселі зрештою зупинилися на пропозиції використати податок на прибуток за замороженими активами РФ.

Начальник штабу збройних сил Польщі Веслав Кукула заявив, що Польщі знадобиться набагато більша армія, чого може бути важко досягти, враховуючи старіння населення країни, якщо вона хоче захистити себе від війни.

Протягом дня, 5 жовтня, російські загарбники здійснили 61 обстріл прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 108 вибухів. 

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

В партії “Слуга народу” заявили, що керівниця Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяна Крупа, яку викрили на незаконному збагаченні, була обрана депутатом, але не є членкинею партії.