РФ погрожує США «розривом дипломатичних відносин» через арешти російських активів
Джерело: Reuters
В РФ зауважили, що можуть розірвати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, якщо Вашингтон конфіскує російські активи, заморожені через повномасштабну війну проти України. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.
Рябков заявив, мовляв, Сполучені Штати “не повинні діяти в ілюзії… що Росія обома руками тримається за дипломатичні відносини з цією країною”.
Росія описала відносини зі Сполученими Штатами як “нижче нуля” через військову та фінансову допомогу США Україні у війні проти росіян.
Одначе, Рябков одразу додав, що Росія, яка направила війська в Україну в лютому 2022 року, не ініціюватиме розрив дипломатичних відносин, але такий розрив “може бути викликаний різними факторами”.
Поштовхом може стати конфіскація активів, подальша військова ескалація, багато інших речей. Я б не вдавався тут у негативні прогнози, – сказав він, зазначивши, що Москва “готова до будь-якого сценарію”.
В агентстві нагадали, що низка західних політиків закликають передати Україні заморожені російські активи на суму близько 300 мільярдів доларів, щоб допомогти відновити її зруйновану війною економіку.
Зауважимо, вразивши Росію безпрецедентним набором санкцій після її повномасштабного вторгнення в Україну, союзники G7 розглядають ще рішучіший крок: витратити гроші Москви. Західні країни, зокрема й США, нині шукають способи виправдати арешт активів російського центрального банку, заморожених у фінансовій системі, і використати їх для фінансування відновлення України.
Раніше стало відомо, що Європейський Союз просувається з пропозицією оподаткування прибутку від заморожених активів центрального банку РФ на суму у понад 210 мільярдів євро, щоб допомогти у відбудові України, попри занепокоєння кількох країн-членів.
Так, Єврокомісія планує оприлюднити законодавчу ініціативу стосовно використання податку на прибуток із заморожених російських активів. Планується, що пропозицію оголосять 12 грудня цього року.
Зауважимо, згідно з проєктом документа, Європейська комісія запропонує, як законно перерахувати доходи, отримані від російських активів, до бюджету блоку.
Раніше повідомлялося, що сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
Спочатку в ЄС висловлювалася ідея передати Києву заморожені російські резерви, однак, юристи дійшли висновку, що конфіскувати їх не можна, є навіть ризики у разі інвестування з метою передачі Україні отриманого доходу.
У Брюсселі зрештою зупинилися на пропозиції використати податок на прибуток за замороженими активами РФ.
- За інформацію ЗМІ, країни-члени G7 наблизились до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів на користь України.
- 12 грудня Європейська комісія затвердила пропозицію стосовно законодавчого акта щодо використання доходів заморожених російських активів для відновлення України.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- Німеччина планує конфіскувати до держбюджету понад €720 млн заморожених російських коштів.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.