РФ висловила протест Японії через спільні військові навчання зі США
Джерело: пресслужба МЗС РФ
16 липня Росія висловила “рішучий” протест посольству Японії в Москві, через участь країни у масштабних навчаннях Збройних сил США Resolute Force Pacific, які проходять з 9 липня по 4 серпня, зокрема на військово-тренувальних базах, що розташовані в безпосередній близькості до кордонів Далекого Сходу РФ.
Заявлена мета маневрів – підвищення оперативної сумісності та зміцнення потенціалу стримування й реагування Вашингтона та Токіо в умовах, наближених до бойових. Водночас з боку командування Сил Самооборони звучали прямі натяки, що потреба в цих заходах зумовлена активізацією дій Росії зі зміцнення своєї обороноздатності. Росія вважає таку безвідповідальну діяльність, яка має всі ознаки підготовки до збройного конфлікту, неприпустимою. Вона становить потенційну загрозу безпеці Російської Федерації і неминуче спричинить адекватні контрзаходи, – скаржиться російське відомство.
Раніше стало відомо, що Росія розробила детальний список цілей для ударів в Японії та Південній Кореї, включаючи атомні електростанції та об’єкти цивільної інфраструктури.
Росія розробила список зі 160 об’єктів у Японії та Південній Кореї, які можуть стати цілями в разі військового протистояння. Список включає як військові, так і цивільні об’єкти. Документи, що підтверджують це, датуються 2013–2014 роками та надані західними джерелами.
Згідно з інформацією з 29 секретних військових файлів, перші 82 об’єкти мають військове значення, зокрема штаби Збройних сил, радарні станції, авіабази та об’єкти ВМФ Японії та Південній Кореї. Серед цивільних об’єктів у списку — тунелі, енергетична інфраструктура та промислові підприємства. Зокрема, згадуються японський тунель Канмон і південнокорейський металургійний завод Pohang. Важливою метою є енергетична інфраструктура, серед якої атомні комплекси в японському місті Токай та хімічні заводи в південнокорейському Пусані.
Документи також містять інформацію про використання крилатих ракет Х-101. Один зі сценаріїв описує атаку на японську радарну базу в Окусирито, за допомогою 12 ракет, випущених з бомбардувальника Ту-160.
Інший документ згадує місію з перевірки системи протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї 24 лютого 2014 року. Згідно з файлом, пара бомбардувальників Ту-95 вирушила з бази командування дальньої авіації на Далекому Сході та за 17 годин облетіла обидві країни для фіксації відповідних дій протиповітряної оборони.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO та WBC Олександр Усик провів пресконференцію перед реваншем із британцем Даніелем Дюбуа, який відбудеться у ніч на 20 липня у Лондоні.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
У ресторані “Ottantotto 88” працівниця щоразу обливала водою папугу, як тільки він починав говорити. Зоозахисна організація UAnimals звернулися до поліції, втім, правоохоронці відмовилися встановити факт знущання над птахом.
Міністерство закордонних справ Польщі висловило протест Росії у зв’язку з атакою на польську фабрику в Україні 16 липня. Польська сторона заявила, що це є порушенням міжнародного права.