«РФ знову може вдатися до енергетичного терору»: Галущенко про опалювальний сезон

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.

Водночас, за його словами, українська енергосистема демонструє свою стійкість і стабільно проходить нинішній опалювальний сезон.

Очільник Міненерго наголосив, що критично вплинути на енергосистему можуть лише стихійні лиха і масовані атаки РФ: “Небезпеки відключень через інші причини немає”.

Зокрема, Герман Галущенко нагадав, що у 2023 році було проведено наймасштабнішу ремонтну кампанію на енергетичних об’єктах України, завдяки якій було значно посилено енергосистему після ворожих атак.

“Станом на кінець весни минулого року до 50% енергосистеми зазнало впливу ударів. Тому важливо було максимально відновитися. У нас ішли планові ремонти, але важливо було відновити втрачену генерацію, яка була суттєво розбита. Ми ставили за мету до початку ОЗП відновити 1,7 ГВт в системі, на сьогодні вже відновлено 2,2 ГВт. Ми спокійно проходимо цей опалювальний сезон”, – зазначив міністр.

А також додав, що, окрім ремонтів, українські енергетики реалізували програму пасивного захисту енергооб’єктів, яка передбачає спеціальні конструкції для захисту критичних вузлів на об’єктах генерації і передачі електроенергії.

“Але найкращий захист для енергетики – це системи протиповітряної оборони”, – резюмував Герман Галущенко.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.