«РФ знову може вдатися до енергетичного терору»: Галущенко про опалювальний сезон
Джерело: Міненерго
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
Водночас, за його словами, українська енергосистема демонструє свою стійкість і стабільно проходить нинішній опалювальний сезон.
Очільник Міненерго наголосив, що критично вплинути на енергосистему можуть лише стихійні лиха і масовані атаки РФ: “Небезпеки відключень через інші причини немає”.
Зокрема, Герман Галущенко нагадав, що у 2023 році було проведено наймасштабнішу ремонтну кампанію на енергетичних об’єктах України, завдяки якій було значно посилено енергосистему після ворожих атак.
“Станом на кінець весни минулого року до 50% енергосистеми зазнало впливу ударів. Тому важливо було максимально відновитися. У нас ішли планові ремонти, але важливо було відновити втрачену генерацію, яка була суттєво розбита. Ми ставили за мету до початку ОЗП відновити 1,7 ГВт в системі, на сьогодні вже відновлено 2,2 ГВт. Ми спокійно проходимо цей опалювальний сезон”, – зазначив міністр.
А також додав, що, окрім ремонтів, українські енергетики реалізували програму пасивного захисту енергооб’єктів, яка передбачає спеціальні конструкції для захисту критичних вузлів на об’єктах генерації і передачі електроенергії.
“Але найкращий захист для енергетики – це системи протиповітряної оборони”, – резюмував Герман Галущенко.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.
- Станом на 13 січня в енергосистемі України дефіциту електроенергії не спостерігається, однак у Міненерго закликали до ощадливого споживання у пікові години.
- Станом на 13 січня в Україні через негоду без електроенергії залишається 131 населений пункт.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.