Російський Газпром вивозить своїх працівників з ЄС до Туреччини – ЗМІ

Джерело: The Moscow Times

Практично всі співробітники російського Газпрому, які обслуговують російські газопроводи “Північний потік” і “Турецький потік”, покинули Євросоюз, розповіли джерела видання The Moscow Times.

Двоє співробітників розповіли, що їдуть до Туреччини, де компанія планує створити газовий хаб. Співробітники Газпрому торік поспіхом вчили турецьку мову, у компанії запустили групи з мовними курсами.

З Європи виїжджають не тільки громадяни Росії, а й жителі країн ЄС, які працювали на Газпром. Багато хто погодився на переїзд через зарплати, які були на третину вищими за ринок.

Робота Газпрому ускладнилася через санкції проти керівництва європейських компаній і самих компаній.

Через санкції Газпром втратив низку компаній у Німеччині (Securing Energy for Europe GmbH) та Великій Британії (Gazprom Marketing & Trading), активи яких націоналізували. Також монополія ліквідувала дві компанії в Нідерландах — Gazprom Sakhalin Holdings B.V. та Gazprom Finance B.V. Ці структури використовувалися для оптимізації оподаткування, але після розірвання угоди про уникнення подвійного оподаткування між Росією та Нідерландами їхні фінансові переваги зникли.

Після зупинки транзиту через Україну з початку 2025 року з п’яти шляхів доставки газу в Європу, у Газпрому залишиться тільки один – “Турецький потік”. Але і без нього компанія вже втратила понад 80% європейського експорту порівняно з 2021 роком.

Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.

Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.