Російський Газпром вивозить своїх працівників з ЄС до Туреччини – ЗМІ

Джерело: The Moscow Times

Практично всі співробітники російського Газпрому, які обслуговують російські газопроводи “Північний потік” і “Турецький потік”, покинули Євросоюз, розповіли джерела видання The Moscow Times.

Двоє співробітників розповіли, що їдуть до Туреччини, де компанія планує створити газовий хаб. Співробітники Газпрому торік поспіхом вчили турецьку мову, у компанії запустили групи з мовними курсами.

З Європи виїжджають не тільки громадяни Росії, а й жителі країн ЄС, які працювали на Газпром. Багато хто погодився на переїзд через зарплати, які були на третину вищими за ринок.

Робота Газпрому ускладнилася через санкції проти керівництва європейських компаній і самих компаній.

Через санкції Газпром втратив низку компаній у Німеччині (Securing Energy for Europe GmbH) та Великій Британії (Gazprom Marketing & Trading), активи яких націоналізували. Також монополія ліквідувала дві компанії в Нідерландах — Gazprom Sakhalin Holdings B.V. та Gazprom Finance B.V. Ці структури використовувалися для оптимізації оподаткування, але після розірвання угоди про уникнення подвійного оподаткування між Росією та Нідерландами їхні фінансові переваги зникли.

Після зупинки транзиту через Україну з початку 2025 року з п’яти шляхів доставки газу в Європу, у Газпрому залишиться тільки один – “Турецький потік”. Але і без нього компанія вже втратила понад 80% європейського експорту порівняно з 2021 роком.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.