Російським туристам масово відмовляють у в’їзді до Мексики на тлі стрибка міграції до США

Джерело: The Moscow Times

Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.

Згідно з даними російського союзу туріндустрії, 14 туроператорів направили колективне звернення з цього питання послу Мексики в Росії Едуардо Вільєгасу Мегіасу.

Зокрема, декілька днів тому не пустили російську сім’ю з дитиною, каже керівниця профільного відділу туроператора “Ванд” Ірина Овчиннікова.

Від нас був навіть гарантійний лист, що туристи повернуться до Росії, але не допоміг, – бідкається вона, уточнивши, що ситуація почала загострюватися ще пів року тому.

Навесні цього року Асоціація туроператорів Росії повідомляла, що трьох росіянок не пустили на рейс Turkish Airlines до Мексики. Їм відмовили на тій підставі, що вони ніколи не були у США, Канаді чи Великій Британії. Згодом Turkish Airlines зупинила продаж квитків на літаки з Росії до Мексики.

У МЗС РФ заявили, що вживатимуть “вичерпних заходів”, щоб унеможливити випадки “необґрунтованих” відмов у в’їзді до Мексики. Проте, як зазначила прессекретарка відомства Марія Захарова, мексиканська влада відмовилася гарантувати в’їзд до країни навіть за наявності належно оформленої візи, зворотного квитка, підтвердженої броні у готелі та достатньої суми коштів.

Після початку повномасштабної війни проти України та мобілізації в РФ різко зросла кількість росіян, котрі через Туреччину потрапляли до Мексики, а звідти добиралися до США та просили надати їм притулок. У результаті з 1 жовтня 2022 року до серпня 2023 року до американської судової системи надійшло 41 465 справ від російськомовних прохачів притулку. Лише з початку 2023 кількість таких запитів від росіян збільшилася більш ніж на 1500% проти 2021 року.

  • У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, росіянам заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.
  • У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.
  • 20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
  • 18 січня Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.