Росіяни повертають тіла українських військовополонених без внутрішніх органів
Джерело: Укрінформ
В Україну повертають тіла українських військовополонених без внутрішніх органів. Це свідчить про те, що їх можуть використовувати для пересадки органів у Росії.
Про це мовилося на зустрічі в Анкарі представників родин військовополонених із послом України в Туреччині Василем Боднаром.
На сьогодні вже достеменно відомо, що ми отримуємо тіла закатованих з полону (при обміні тіл). Ми отримуємо не тільки закатовані тіла, а тіла, які, на жаль, без органів. Тобто це підтверджує той факт, що чорний ринок трансплантології органів Російської Федерації працює. І, на жаль, працює з нашими військовополоненими. Тому я вважаю, що про це треба казати на весь світ, щоб зупинити цей злочин, – розповіла дружина одного з військовополонених захисників Маріупольського гарнізону.
Українка звернулася до президента Туреччини з проханням підтримати створення змішаної медичної комісії, що дозволить стежити за станом здоров’я як українських, так і російських військовополонених. Також країну закликали виступити як покровительку у розв’язання гуманітарних питань, пов’язаних з обміном військовополонених.
Окрім того, вона наголосила, що Росія відмовляється повертати і вносити в списки на обмін військовополонених Маріупольського гарнізону.
Повернення тіл військовополонених без внутрішніх органів є не лише гуманітарним питанням, а й воєнним злочином згідно з міжнародним правом. Акт вилучення органів у військовополонених порушує Женевські конвенції, які захищають гідність і права військовополонених.
Своєю чергою, у united24media наголосили, що такі дії, якщо вони будуть підтверджені, можуть стати предметом міжнародного судового переслідування та санкцій.
Переглянути цей допис в Instagram
Зауважимо, 26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.
Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.
Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.
Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.
Читайте також: Щодня били, бо не хотів розмовляти російською: історія загиблого військовополоненого
29 травня уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москальова звинуватила Україну в “надуманих вимогах” під час процесу узгодження обміну полоненими. Москальова заявила, що обмін військовополоненими між Росією та Україною призупинено на кілька місяців.
Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки
Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що неофіційні розмови з військовими, які повернулись з російського полону, свідчать про те, що до 90% військовополонених піддаються катуванню і фізичному та моральному насиллю.
Зауважимо, 5 червня, під час свого виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, глава РФ Володимир Путін повідомив, що нині у російському полоні утримують 6 465 українських військовослужбовців.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців. Зазначалося, що понад 1600 з них – цивільні.
Тоді як 29 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що за час війни з російського полону в Україну вдалось повернути вже 3 310 людей.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- На сайті Кабінету Міністрів України розмістили петицію з закликом позбавити російських військовополонених права на телефонний зв’язок.
- 3 січня Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- Правоохоронці зараз розслідують 28 кримінальних справ за фактом убивства 62 українських військових після того, як вони здалися в полон.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець активно веде переговори з Росією щодо обміну українських військовополонених, зокрема жінок.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував канцлера Німеччина Олафа Шольца за те, що той зателефонував Путіну.
Станом на 16:00 п’ятниці, 15 листопада, від початку доби на фронті вже відбулося 109 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Курахівському і Покровському напрямках.
Президент України Володимир Зеленський розповів про діалог з майбутнім президентом США Дональдом Трампом та зазначив, що в української сторони була можливість аргументовано викласти свою позицію щодо бачення миру.
Оператори 73-го морського центру Сил спеціальних операцій України провели успішну евакуацію 16 військовослужбовців трьох різних підрозділів Сил оборони України, що потрапили в оточення в Курській області РФ.
Сьогодні, 15 листопада, у Києві попрощалися з медикинею добровольчого батальйону “Госпітальєри” Марією-Христиною Двойнік “Альпакою”.