«Роскосмос» прозвітував про втрату $2,12 млрд через санкції
Джерело: росЗМІ
Перебуваючи під західними санкціями через повномасштабну війну проти України та втративши майже всіх іноземних замовників, російська компанія “Роскосмос” четвертий рік поспіль зазнає збитків, повідомив заступник голови держкорпорації РФ Андрій Єльчанінов.
Зокрема минулий рік “Роскосмос” завершив у мінусі на 0,16 млрд доларів, а роком раніше зафіксував збиток на 0,2 млрд доларів.
Підсумком за 2020–2023 років чистий збиток держкорпорації РФ перевищив 1,8 млрд доларів. Ударом “Роскосмосу” стали масові розриви контрактів на запуски супутників, які до війни становили левову частку доходів російської компанії. Єльчанінов пояснив, що відмова недружніх держав від контрактів обійшлася “Роскосмосу” в 2,12 млрд доларів.
За його словами, повернути колишні обсяги виручки “Роскосмос” хоче користуючись з країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії. Водночас визнає, що доведеться постати перед великою конкуренцією.
У 2023 році “Роскосмос” здійснив лише 19 космічних пусків — на три менше, ніж у перший рік війни. Проти довоєнного показника, кількість запусків скоротилася на чверть, а якщо порівняти з початком 2000-х — практично вдвічі.
Результати “Роскосмосу” стали чи не найгіршими в історії Росії: менше запусків держкорпорація РФ здійснювала лише одного разу — 2020 року, на тлі пандемії та локдаунів. Тоді кількість впала до 16.
Раніше ми повідомляли, що Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників.
Станом на початок 2023 року російське супутникове угруповання у 26 разів поступалося розміром американському: США на орбіті мали 4529 апаратів проти всього 174 у РФ. Від Китаю Росія відстала більш ніж утричі: той мав 590 супутників, згідно з підрахунками Bloomberg.
Тож, зауважується, що наздогнати лідерів ринку найближчими роками Росії не під силу: російська модель виробництва космічних апаратів є неконкурентоспроможною, скаржився у жовтні минулого року голова “Роскосмоса” Юрій Борисов. Згідно з Борисовим, у США існують виробничі потужності, що дозволяють створювати близько 3 тисяч космічних апаратів щорічно. У Китаї створено шість виробництв, здатних виробляти від 1200 до 1500 супутників на рік. У Росії це кількість обмежується лише 40 апаратами на рік.
- США оголосили про введення понад 500 нових санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну та смерть російського опозиціонера Олексія Навального.
- Австралія розширила санкції проти Росії, список поповнили 55 росіян та 37 російських організацій. Зазначається, що Австралія залишається непохитною у підтримці України в самообороні та притягненні до відповідальності винних у незаконному та аморальному вторгненні Росії.
- Російські громадяни, попри санкції та насторожене ставлення до “російських” грошей, знайшли обхідні шляхи та знову активно купують нерухомість в Європі.
- Один з найбільших державних банків Китаю, Bank of China, заявив про відмову співпрацювати з Московською біржею після запровадження чергових санкції США.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.