Швидка ходьба знижує ризик розвитку діабету 2-го типу – дослідження
Джерело: The Guardian з посиланням на British Journal of Sports Medicine
Результати дослідження, проведеного науковцями з Імперського коледжу Лондона, Університету медичних наук в Ірані та коледжу Нового університету Осло в Норвегії, свідчать, що швидка ходьба ефективніше знижує ризик виникнення діабету 2-го типу, ніж ходьба в повільному темпі.
Зокрема вчені проаналізували 10 досліджень, опублікованих між 1999 і 2022 роками, що включали спостереження впродовж 3-11 років. Загалом вони вивчили дані понад 508 тисяч дорослих пацієнтів з Великої Британії, Японії та США.
Так, фахівці встановили, що в людей, які ходять зі середньою швидкістю 3-5 кілометрів на годину, ризик захворіти діабетом 2-го типу на 15% менший, ніж у них, хто обирає прогулянки зі швидкістю до трьох кілометрів на годину. Ті ж, хто проходить за годину близько шести кілометрів, знижують свій ризик на 39%.
При цьому результат не залежав від часу, витраченого на ходьбу.
“Хоча нинішні стратегії збільшення загального часу ходьби є корисними, також може бути доцільним заохочувати людей пришвидшувати її темп, щоб посилити користь для здоров’я”, – пояснили вчені.
Дослідники також наголосили, що швидкість ходьби є важливим показником загального здоров’я та основним показником функціональної здатності.
Зокрема більша швидкість ходьби впливає на зменшення ризику розвитку діабету, адже пов’язана з кращою кардіореспіраторною підготовленістю та м’язовою силою, а також сприяє схудненню та покращенню чутливості до інсуліну.
“Прогулянка – безкоштовна, проста і для більшості людей може бути залучена в звичну діяльність, як-от дорога на роботу, покупки та відвідування друзів. Хоча для покращення здоров’я зазвичай рекомендується переходити до більшого темпу, важливо, щоб люди ходили з такою швидкістю, яка їм під силу”, – прокоментував результати дослідження Ніл Гібсон, старший консультант з фізичної активності Diabetes UK.
- Аналіз, опублікований у середу, 15 листопада, в журналі BMC Medicine, спираючись на дані 37 досліджень, додає докази того, що споживання меншої кількості продуктів тваринного походження – особливо обробленого м’яса – і заміна їх цільнозерновими, бобовими та горіхами пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.
- Згідно з новим дослідженням, люди, які регулярно вживають червоне м’ясо, можуть мати вищий ризик розвитку цукрового діабету ІІ-го типу.
- “Планетарна дієта” – це раціон харчування, що передбачає споживання великої кількості клітковини та мікронутрієнтів. Фактично такий спосіб харчування розроблений спеціально для збереження нашої планети та здоров’я. Згідно з новим дослідженням, вживання “дружніх до планети” продуктів може знизити ризик смерті людини від раку, серцевих захворювань та інших хронічних захворювань на 25%.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28%.
Протягом місяців Департамент ефективності уряду США (DOGE) на чолі з Ілоном Маском ретельно вивчав федеральні системи та особисті дані мільйонів громадян під виглядом пошуку марнотратства і мав доступ до комерційних таємниць конкурентів.
Фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя повідомив, що на благодійному зборі для нардепки від “Слуги народу” Марʼяни Безуглої вже зібрали понад 500 тисяч гривень.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.
Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.