Словенія вислала співробітника російського посольства

Джерело: STA

21 березня Міністерство закордонних справ повідомило посольство Росії в Любляні, що російського дипломата оголосили персоною нон грата відповідно до статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини через діяльність, несумісну з його статусом дипломата.

Рішення ухвалили у зв’язку з тим, що він вів діяльність “несумісну зі статусом дипломата”. Росіянин має залишити Словенію до 28 березня.

Лише за минулий тиждень Словенія стала четвертою країною, котра висилає російських дипломатів. 19 березня МЗС Молдови оголосило небажаною персоною співробітника посольства РФ, який займався організацією так званих “виборів” президента Росії на території невизнаного Придністров’я.

Також Естонія вислала російського дипломата через підозру у втручанні у внутрішні справи країни, заявив міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна. Більше деталей справи міністр не надав, одначе закликав припинити “скоординовані гібридні атаки російських спецслужб проти безпеки Естонської Республіки”.

  • 20 жовтня 2023 року Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.
  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня 2023 року.
  • Австрія оголосила персонами нон грата двох дипломатів російського посольства за дії, “несумісні з їхнім дипломатичним статусом”, наказавши цим особам покинути країну протягом тижня, повідомило 13 березня МЗС Австрії.
  • Завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені.
  • За минулі два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
  • Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.

Прем’єр-міністр Угорщини прагне стати посередником у мирних переговорах після того, як виступив проти підтримки Заходом України під час повномасштабного вторгнення Росії.

Більш як третина громадян РФ виправдовує гіпотетичне застосування ядерної зброї у війні проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.

Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.