«Слуга» Кривошеєв порадив ухилянтам «шукати собі іншу країну»

Джерело: Ігор Кривошеєв/Telegram

Народний депутат від партії “Слуга народу” Ігор Кривошеєв закликав чоловіків, що не готові стати на захист країни, “шукати собі інше громадянство”.

Якщо чоловіки не готові долучитися до цієї війни, то треба шукати собі іншу країну. Якщо ви не берете на себе цю відповідальність, то є можливість перепливти Тису і шукати собі іншого громадянства, – написав колишній гравець КВН, а нині нардеп від партії “Слуга народу” Кривошеєв.

Окрім того, народний обранець додав, що “чоловіки винні країні своє життя”.

Ми винні цій країні. Можливо, своє життя. Особисто не тішуся надіями, що я зможу якось уникнути цієї війни, я схиляюся до того, що мені теж доведеться воювати в цій війні, – зазначив він.

Варто відзначити, що під час дії воєнного стану мобілізації підлягають всі громадяни України. Одначе, місцеві органи влади можуть подати списки броні на тих чи інших працівників. Однак під час мобілізації призову на військову службу не підлягають військовозобов’язані, що є депутатами Верховної Ради, на період своєї каденції навіть без бронювання.

Також додамо, що чинне скликання Верховної Ради зберігає свої повноваження до кінця воєнного стану.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Довідка. Згідно з частиною 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”, народні депутати України не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з частиною 4 статті 83 Конституції України, у разі закінчення строку повноважень Верховної Ради України під час дії воєнного чи надзвичайного стану її повноваження продовжуються до дня першого засідання першої сесії Верховної Ради України, обраної після скасування воєнного чи надзвичайного стану.

Відтак нардепи поточного, 9-го скликання Верховної Ради зберігатимуть свої повноваження до скасування воєнного стану та обрання наступного скликання Верховної Ради.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.