США нададуть Україні додаткову батарею Patriot – Байден

Джерело: Голос Америки

9 липня, під час промови на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні, президент США Джо Байден анонсував посилення української ППО. Зокрема Сполучені Штати передадуть Україні додаткову батарею Patriot.

Ще два комплекси Patriot, як обіцяли, спорядять Німеччина та Румунія.

Нідерланди зберуть ще одну спільно з іншими партнерами.

Своєю чергою, Італія передасть систему SAMP-T.

Також у наступні місяці США та партнери мають намір надати Україні “десятки систем ППО”, зокрема NASAMS, HAWK, IRIS-T та Gepard.

Зауважимо, 9 липня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що саміт НАТО у Вашингтоні посилить зв’язки України з альянсом та надасть “дуже сильний пакет допомоги” для України.

Також радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван окреслив низку заходів для посилення підтримки України з боку США та НАТО.

Зазначається, що НАТО найближчими днями оголосить про нове військове командування в Німеччині для підготовки та оснащення українських військ, а також призначить високопоставленого представника у Києві для поглиблення відносин України з альянсом.

НАТО має намір підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, поки країна бореться з російськими загарбниками. Путін не може розділити нас. Він не може пережити нас. Він не може послабити нас. І Україна, а не Росія, переможе, – заявив Салліван на конференції з оборонної промисловості.

Нещодавно стало відомо, що у проєкті комюніке альянсу шлях України до вступу до НАТО описаний як “незворотній”.  Проєкт може змінитися до остаточної версії, але наявність формулювання “незворотності” стане значним сигналом для Києва та Москви.

Одне з джерел, офіційний представник США, зауважив, що Білий дім підтримує використання цього слова в заключному комюніке, якщо в документі також підтверджується, що робота України над демократичними реформами має продовжуватися.

Раніше речник Повітряних сил Ілля Євлаш в інтерв’ю “Буквам” пояснив, що у російських військ великі запаси корегованих авіаційних бомб, тож найбільш ефективний спосіб боротьби вбачає у знищенні самих носіїв.

Нині український фронт і прифронтові міста потерпають від постійних обстрілів. Сьогодні ворог створює умови для наступу, засипаючи передній край оборони КАБами у межах тактики “випаленої землі”.

Боротися найефективніше – власне з носіями КАБів. Здебільшого це Су-34 і Су-35. Так званий КАБ – це по суті фугасна авіаційна бомба – ФАБ-500 чи ФАБ-250, обладнана модулем керування. Здебільшого вони використовують її від моменту пуску до моменту влучання – це приблизно 80 кілометрів плюс-мінус. Тобто, вони намагаються не наближатися до лінії зіткнення дуже близько, – зазначив Євлаш.

Глава німецько-українського ситуаційного центру генерал-майор Бундесверу Крістіан Фрейдіг заявив, що Україна зможе застосовувати надані ФРН системи Patriot для збиття ворожих літаків у російському повітряному просторі.

Нагадаємо, що уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у травні заявила, що її уряд зібрав майже 1 мільярд євро на додаткову підтримку протиповітряної оборони, насамперед ракетами. Берлін також поставив десятки зенітних установок Gepard і кілька установок протиповітряної оборони Iris-T.

27 березня у ПС повідомили, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Ілля Євлаш пояснив, що “Циркон” – дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах – це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.

ДовідкаPatriot – це керована ракетна система класу “земля-повітря”, яку було вперше розгорнуто в 1980-х роках. Вона може вражати літаки, крилаті ракети та балістичні ракети меншої дальності.

Кожна батарея Patriot складається зі встановленої на вантажівці пускової системи з вісьмома пусковими установками, які можуть утримувати до чотирьох ракет-перехоплювачів кожна, наземного радара, станції управління та генератора. Армія заявила, що зараз має 16 батальйонів Patriot. У звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень за 2018 рік зазначено, що ці батальйони керують 50 батареями, які мають понад 1200 ракет-перехоплювачів.

Американські батареї регулярно розгортають по всьому світу. Крім того, Patriot також експлуатують або купують Нідерланди, Німеччина, Японія, Ізраїль, Саудівська Аравія, Кувейт, Тайвань, Греція, Іспанія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Румунія, Швеція, Польща та Бахрейн.

Джерело: Українська Греко-Католицька Церква З нагоди 91-х роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років на території…

Джерело:BBC Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро заявив, що жодних “червоних ліній” у підтримці України немає….

Джерело: Радіо Свобода Президент РФ Володимир Путін має за мету витіснити українські війська з Курської…

Через день після запуску нової балістичної ракети по Дніпру Путін зробив заяву у позаплановому телезверненні. Президент Володимир Путін сказав, що ракету “орешник” неможливо перехопити і пообіцяв провести додаткові випробуванні, у тому числі в “Бойових умовах.

  Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму.