Систему охорони здоровʼя підготували до переговорного процесу з ЄС – МОЗ

Джерело: пресслужба МОЗ

МОЗ представило дорожню карту підготовки системи охорони здоровʼя до переговорного процесу з ЄС.

Заступниця міністра охорони здоровʼя з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко презентувала дорожню карту дій Міністерства охорони здоровʼя, спрямовану на підготовку до перемовин із Європейським Союзом.

Основним завданням Міністерства наразі є підготовка до скринінгової зустрічі, яка очікується в лютому 2025 року в Брюсселі, а також формування сильної переговорної команди для презентації євроінтеграційних досягнень України. Для цього потрібно виконати наступні кроки:

  • сформувати експертне середовище, яке об’єднає громадськість, бізнес, представників влади з метою налагодження спільного діалогу;
  • провести обговорення з залученням всіх  причетних до процесу представників від влади, бізнесу та громадськості для формування єдиної перемовної позиції — ONE VOICE;
  • визначити реальні строки для перехідних періодів в разі їх об’єктивної необхідності;
  • визначити обсяг фінансування для імплементації та впровадження актів ЄС, де це необхідно.

Ми вже виконали значну частину підготовчої роботи до вступу в ЄС. Підвищено відсоток виконання угоди про асоціацію на 13% (з 66% до 79%). Проведено селфскринінг понад 1500 актів Європейського Союзу у сфері охорони здоровʼя. Питання сфери охорони здоровʼя присутні в 24 перемовних групах із 37. І це свідчить про велику міжсекторальну роботу, яку ми вже розпочали. Налагоджено тісну співпрацю з інституціями ЄС: DG NEAR, HERA, DG SANTE, HaDEA, EMA. Ми маємо дружні стосунки з країнами Європейського Союзу, вже укладено 8 меморандумів з МОЗами країн ЄС про співпрацю, – поінформувала Слободніченко.

Зауважимо, 27 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС, а також створення 36 переговорних груп щодо підготовки переговорних позицій за відповідними розділами переговорної рамки Євросоюзу.

Раніше питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві та публічних закупівлях обговорили під час зустрічі представників Мінекономіки з представниками Консультативної групи радників країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8).

25 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.

14 червня, посли держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки про вступ України та Молдови до блоку, а 21 червня затвердили дату початку переговорів.

Раніше Німеччина зазначила, що Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу. Тоді як Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.

Нагадаємо, що 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Розколи в “російській опозиції в вигнанні” загострилися після звинувачень союзників Олексія Навального в організації нападів на їхніх активістів. Цей скандал відвертає увагу від політичної діяльності до внутрішніх конфліктів, шкодить довірі до “опозиції” серед прихильників і Заходу, та посилює конфлікти між основними “опозиційними” групами.

У Хмельницькій області затримали чоловіка, який з автомата Калашникова відкрив вогонь по поліціянтах та службових автомобілях, поранивши правоохоронця і цивільного.

13 вересня російська армія завдала удару по енергооб’єкту в Сумській області, внаслідок чого загинув 54-річний працівник підприємства, а ще семеро людей отримали поранення.

За повідомленням ЗМІ, Дмитро Кулеба був звільнений з посади міністра закордонних справ України, бо нібито дратував главу Офісу президента Андрія Єрмака, який “хоче більшого контролю” в МЗС.

За весь час окупації Сєверодонецька в Луганській області російські загарбники забезпечили опалення лише в кількох будинках місцевих мешканців.