У Білому домі повідомили, що спонукало США передати Україні ракети ATACMS
Джерело: брифінг Джейка Саллівана
Радник президента США з питань Нацбезпеки Джейк Салліван розповів, що спонукало Сполучені Штати передати Україні ракети дальньої дії ATACMS.
За його словами, президент США Джо Байден видав указ передати Україні значну кількість ATACMS. Ракети були надані у межах пакета допомоги PDA, який затвердили 12 березня. Тоді ж почались і поставки ATACMS.
Салліван додав, що рішення про надання ATACMS великого радіуса дії Байден ухвалив після того, як Росія застосувала для ударів по Україні балістичні ракети з КНДР та почала масовані обстріли цивільної інфраструктури.
Він зазначив, що раніше ATACMS не передавали Україні через “занепокоєння щодо власної бойової готовності”, однак зараз США зробили замовлення на велику кількість ракет у виробника.
“Тому ми можемо продовжувати поставки ATACMS з одночасним збереженням бойової готовності американських сил”, – додав він.
- Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
- У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.