У Держдепі США відповіли, чи допомагатимуть у поверненні військовозобов’язаних українців

Джерело: Радіо Свобода

Офіційний представник дипломатичного відомства США у Брюсселі Деніел Сайзек відповів, чи будуть США допомагати у поверненні чоловіків призовного віку до України.

За його словами, повернення військовозобов’язаних українців з-за кордону – “складним питанням”, однак додав, що український уряд має право визначати свою політику.

“Немає жодного рішення чи позиції досі від уряду США – допомоги чи не допомагати Україні в цій галузі”, – відповів Сайзек на питання, чи допомагатимуть США з поверненням чоловіків в Україні.

Він додав, що питання повернення чоловіків – це справа України, однак закликав український уряд “уважно” діяти у цьому питанні.

“Зрозуміло, що потрібні люди для ЗСУ, аби захищати країну… Це складне питання і важко сказати. Важливо, що Європа, і певною мірою США теж, – вітали українців, які вирішили, що їм та їхнім родинам потрібно було виїхати з України, і це була ще одна важлива частина підтримки Європи, наприклад. Водночас правильно, що уряду України потрібно інтенсивно та серйозно вивчати ситуацію. І ситуацію щодо людей для ЗСУ – це природно, і уряд США поважає право уряду України визначати свою політику”, – сказав Сайзек.

Що передувало?

З 23 квітня набуло чинности припинення консульських послуг, яке триватиме до офіційного роз’яснення закону про мобілізацію.

Згодом Міністерство закордонних справ України відповіло на поширені запитання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг.

24 квітня кабмін оприлюднив правила, згідно з якими чоловіки призовного віку можуть отримувати паспорти лише всередині країни. Тож, чоловіки віком від 18 до 59 років, що проживають за кордоном, не зможуть продовжити термін дії документа, або ж отримати новий.

Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.

У штабі верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі відбулася презентація документального фільму під назвою “Операція Курськ”.

Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.

Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.