У «Дії» стартувало голосування за членів Національного журі Євробачення-2024

Джерело: пресслужба Міністерства цифрової трансформації

25 березня у застосунку “Дія” стартувало нове голосування за Національне журі “Євробачення-2024”, що оцінюватиме виконавців у фіналі конкурсу.

Пʼятірка з найбільшою підтримкою оцінюватиме виступи виконавців у фіналі пісенного конкурсу в Мальме. Саме вони вирішуватимуть, скільки балів віддати від України артистам з інших країн. Опитування триватиме з 25 березня до 10:00 1 квітня.

Взяти участь можуть усі охочі віком від 14 років. Для цього необхідно зайти у застосунок, у розділі “Сервіси” обрати “Опитування” та віддати голос за одного з десяти обраних кандидатів:

  • FIЇNKA;
  • Олексій Бондаренко;
  • Олександр Варениця;
  • Ірина Горова;
  • Олена Коляденко;
  • Макс Нагорняк;
  • Анна Свиридова;
  • Костянтин Томільченко;
  • Олена Тополя (Alyosha);
  • Євген Тріплов.

Зауважується, що проголосувати можна лише за одного претендента на суддівське крісло. За правилами конкурсу, склад журі оголосять 11 травня, у день гранд-фіналу “Євробачення-2024” в Мальме.

Фінал конкурсу відбудеться 11 травня.

Цьогоріч Україну представлятимуть Jerry Heil та alyona alyona. За композицію “Teresa & Maria” проголосували понад 723 тисячі українців.

У 2024 році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” пройде у Мальме, Швеція. Півфінали пройдуть 7 та 9 травня, а фінал – 11 травня. Україна виступатиме у першому півфіналі.

Додамо, що Україна вже тричі вигравала конкурс “Євробачення”. Першу перемогу у 2004 році принесла співачка Руслана, у 2016 – Джамала, а у 2022 – гурт Kalush Orchestra.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.