У Фінляндії та Швеції фахівці зафіксували рекордні для цієї зими морози
Джерело: Associated Рress
У Фінляндії та Швеції у вівторок, 2 січня, зафіксовано найнижчу температуру цієї зими – стовпчики термометрів подекуди опустилися нижче від -40°С.
За даними видання, у невеликому селі Ніккалуокті на півночі Швеції вранці 2 січня термометри показали -41,6°С.
“Це найнижча температура, яку ми спостерігали цієї зими, і на півночі країни збережеться досить холодна погода”, – прокоментував метеоролог Нільс Холмквіст.
За словами залізничних операторів, різке похолодання спричинило значні проблеми для руху поїздів на півночі Швеції.
У середу, 3 січня, жителів центральної і південної частин Швеції попередили про сніг і пориви вітру.
Водночас у Фінляндії рекордний цієї зими мороз зафіксований у місті Ілівієска, де температура впала до -37,8°С.
Температуру нижче від -30°С зафіксовано в декількох місцях в арктичному регіоні Лапландія. У фінській столиці Гельсінкі, як очікується, температура протягом тижня коливатиметься між -15°С і -20°С.
Фінський метеорологічний інститут попередив про значне похолодання цього тижня, у деяких частинах країни температура, ймовірно, буде нижчою від -40°С.
Як зазначає Yle, сильні морози спричинили затримки поїздів далекого сполучення у Фінляндії – лише п’ята частина їх ходить за розкладом. Водночас більшість приміських поїздів (70%) дотримується розкладу.
За інформацією залізничного оператора VR, поїзди далекого сполучення приходять із запізненням на 15-45 хвилин, а приміські поїзди – менш ніж 15 хвилин. Окремі рейси скасовано.
- У Києві 30 грудня 2023 року зафіксували три температурні рекорди, середньодобова температура повітря відповідала показникам 1 квітня.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.