У Мексиці від першого випадку пташиного грипу H5N2 помер чоловік

Джерело: BBC

У Мексиці від різновиду пташиного грипу H5N2 помер 59-річний чоловік. Цей штам пташиного грипу раніше не реєстрували у людей.

Водночас влада Мексики запевняє, що загрози для населення немає, адже ніхто, з ким близько контактував померлий, не заразився від нього.

Поки невідомо, як чоловік заразився цим штамом пташиного грипу, хоча його фіксували раніше на кількох птахофабриках Мексики Іноді подібні інфекції можуть передаватись людям.

За даними медиків, померлий мав інші проблеми зі здоров’ям і це, ймовірно, зробило його вразливим до зараження.

Повідомляється, що він був прикутий до ліжка тижнями, перш ніж у нього почались симптоми грипу – лихоманка та задишка.

Існує багато типів або штамів пташиного чи пташиного грипу.

Окрім птахів, деякі дикі ссавці, такі як тюлені, видри, дикі собаки та лисиці, також можуть заразитись ними.

Випадки трапляються у людей час від часу, однак це рідко призводить до летальних випадків.

Один тип пташиного грипу – H5N1 – тижнями поширювався серед стад молочних корів у США, з невеликою кількістю випадків, зареєстрованих серед людей.

Відповідаючи на новини з Мексики, професор Ян Браун, керівник групи пташиної вірусології Інституту Пірбрайта, сказав, що “швидке спостереження за медичними працівниками та членами родини, які контактували з інфікованим пацієнтом, дає впевненість, що зараз це поодинокий випадок”.

Доктор Ед Хатчінсон з Університету Глазго сказав, що, ймовірно, інфекція чоловіка була побічним випадком, тобто він, ймовірно, заразився нею від інфікованої тварини.

“На цей час проводиться спостереження, включно з тестуванням людей, які, можливо, піддавалися впливу вірусу, але боролися з інфекцією, щоб перевірити, чи виявляють вони будь-які ознаки імунної відповіді. Якщо людей буде більше інфікованих цим вірусом, це викличе більше занепокоєння”, – сказав він.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.