У Мінекономіки закликали Ірак приєднатися до реалізації «Формули миру»

Джерело: Міністерство економіки України.

Очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко закликала Республіку Ірак приєднатися до реалізації “Формули миру” президента Володимира Зеленського.

Відповідне запрошення міністерка оголосила під час обговорень з віцепрем’єр-міністром з питань міжнародних відносин, міністром закордонних справ Республіки Ірак Фуадом Хусейном.

“Перед Україною постало два головних завдання: виграти війну та розпочати швидку відбудову вже зараз. Критично важливим для нас є питання гуманітарного розмінування. Ми зацікавлені отримати досвід та залучити допомогу країн-партнерів. Україна розглядає державу Ірак як важливого міжнародного партнера і сподівається на обмін досвідом у галузі розмінування”, – зазначила міністерка.

Окремо Юлія Свириденко запросила іракську сторону приєднатися до “Формули миру”, зокрема, до її частини щодо продовольчої безпеки. Вона підкреслила, що країни світу мають консолідуватися для подолання продовольчої кризи, продовольство має безперешкодно експортуватись до країн, де його потребують.

Крім того, сторони обговорили можливість відновлення функціонування україно-іракської Спільної комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Зокрема, Україна зацікавлена в імпорті вуглеводнів, започаткуванні спільних проєктів у сферах, які уряд визначив пріоритетними – в енергетиці, відновленні та будівництві житла і критичної інфраструктури, гуманітарному розмінуванні та відновленні економіки.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.