У МЗС Польщі заявили про вплив російських спецслужб на протести фермерів

Джерело: пресслужба МЗС Польщі

У Міністерстві закордонних справ Польщі попередили про ймовірно проникнення та вплив спецслужб РФ на протести фермерів, котрі  вимагають обмежити ввезення українського збіжжя.

У повідомленні відомства зауважили, антиукраїнські гасла, що з’явилися під час нещодавніх фермерських блокад, є спробою встановити контролю над мітингувальниками з боку груп, які, можливо, “перебувають під впливом російських спецслужб”.

Закликаємо організаторів протестів виявити та усунути зі свого руху ініціаторів таких і подібних акцій задля цілісності Польщі та можливості задовольнити свої вимоги, які багато в чому правильні, — зазначили у МЗС.

Також наголошується, що нинішня ситуація польських фермерів є наслідком агресії глави РФ Володимира Путіна проти України та нестабільності світової економіки, “а не того, що українці відбиваються від агресії”.

Зауважимо, раніше речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський засудив пропутінські плакати на протестах польських фермерів.

Говорити зараз антиукраїнські тиради, вихваляючи Путіна і закликаючи його добити українців, звучить як спроба захоплення фермерського руху крайніми, безвідповідальними елементами або пропутінськими агентами, – пояснив він.

Він додав, що такі гасла “шокують” та шкодять репутації Польщі, яка “перша прийняла українців і відкрила для них свої домівки”. Вронський закликав організаторів протестів встановити, хто вносить проросійський наратив на протести і дистанціюватися від таких осіб.

Окремо акцентуємо, нещодавно на кордоні України та Польщі польські протестувальники частково висипали на дорогу зерно з кількох українських фур. Так звану “акцію” організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”, який виступає за покращення відносин з РФ.

У ЦПД пояснили, що партії “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення дипломатичних відносин із РФ. У ЦПД акцентували, що партія не користується широкою підтримкою поляків. Зокрема, сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, проте невдало.

Одначе, чергова акція Маклера, вочевидь, відповідає інтересам РФ, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.