У МЗС зреагували на західні деталі у північнокорейській ракеті, збитій над Україною
Джерело: пресслужба МЗС
20 жовтня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що у ракетах, які Північна Корея постачає РФ для ударів по території України, виявили деталі західних компаній.
Обурливо. Нещодавня експертиза північнокорейської ракети KN-23/24, збитої в Україні, виявила число нещодавно виготовлених компонентів західного виробництва, — зазначив Сибіга.
Міністр наголосив, що лідери РФ та КНДР досі мають доступ до компонентів для зброї західного виробництва.
Окрім цього, глава МЗС закликав союзників рішуче відреагувати, посилити санкції та експортний контроль, зміцнити наш повітряний щит.
Додамо, згідно з новим звітом Conflict Armament Research, північнокорейська балістична ракета, випущена минулого місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які належать компаніям у США та Європі.
Зауважимо, раніше начальник слідчого управління Головного управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що дві з п’яти ракет, випущених росіянами по Харкову, виявилися північнокорейського виробництва.
Нагадаємо, що Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.
На початку січня у США повідомили, що КНДР передала Росії свої балістичні ракети, які РФ використала для атак по Україні. Вже 10 січня у Білому домі знову повідомили, що Росія використовує ракети з КНДР для атак по Україні.
Вперше ці ракети були застосовані під час масованої атаки 29 грудня 2023 року. 2 січня Росія випустили близько 10 ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах. 6 січня ракетою з КНДР вдарили по Харкову.
Підтвердили використання Росією північнокорейських ракет і в Офісі генерального прокурора країни.
Згодом офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
- Радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.
- Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.
- Фахівці ISW зреагували на повідомлення про отримання Росією балістичних ракет від КНДР. Аналітики також повідомили, навіщо Росії іноземні ракети.
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.