У Німеччині планують відновити обов’язковий військовий призов — Spiegel

Джерело: Spiegel

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині. Згідно з інформацією видання, він доручив “до 1 квітня представити варіанти моделі німецької військової служби, яка робить масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість”.

Пісторіус планує представити власну пропозицію щодо моделі призову до федеральних виборів. Зокрема він розглядає впровадження шведської моделі призову.

За даними видання, міністр оборони ФРН дав доручення до 1 квітня розробити модель обовязкового військового призову, адаптованого до нинішніх загроз.

Обов’язкову військову службу скасували у Німеччині у 2011 році. Пісторіус пояснив, що це призводить до гострої нестачі кадрів для Бундесверу. Нині у Німеччині служба в армії повністю добровільна. Також жінки у країні завжди були звільнені від військового обов’язку ще за Основним законом 1949 року.

Як зауважив глава німецького оборонного відомства, шведська модель означала б зміну цих правил. Німецькі військові експерти вітають цю ініціативу, вважаючи, що тільки так можна буде залучити до війська більше осіб та подолати кадрову кризу.

Зауважується, що обов’язкова військова служба знову запроваджена у Швеції з 2017 року. У Швеції всі випускники шкіл проходять збір, а потім армія відбирає чоловіків і жінок, які підходять для військової служби. За минулі роки Швеції вдалося зібрати достатньо добровольців для Збройних сил.

Однак точна реалізація цієї моделі в Німеччині навряд чи можлива. У Швеції в армію набирають близько десяти відсотків класу. У застосуванні до Німеччини це означало б, що Бундесвер мав би щороку навчати 40 000 військовослужбовців. У військах для цього не вистачає казарм і тренажерів. Реалістичною цифрою було б 3000 або 4000 призовників, зауважив Пісторіус на заході в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

Ще однією проблемою відновлення обов’язкової військової служби є питання справедливості військової служби. У Німеччині під час обов’язкової військової служби Конституційний суд постановив, що “має призватися якомога більше призовників”, а не лише невелика кількість.

Раніше генеральний інспектор генерал-лейтенант Карстен Бреєр заявив, що багато структур у Бундесвері унеможливлюють цілеспрямовані рішення. Він вказав, що бачить недоліки у підготовці Збройних сил Німеччини для оборони країни та НАТО.

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.