У Німеччині закликали Європу «дотримуватися ядерного стримування»
Джерело: Крістіан Лінднер у колонці Frankfurter Allgemeine Zeitung
Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер нагадав, що ядерні сили Франції та Великої Британії також сприяють безпеці країн НАТО. На тлі заяв колишнього президента США Дональда Трампа політик закликав продовжувати думати про посилення цього елементу європейської безпеки.
Лінднер пояснив, що поворотний момент у політиці безпеки Німеччини триває вже два роки. За словами міністра, стає все більш очевидним, що епоха після завершення конфлікту між Сходом і Заходом, який разом зі своїми рішеннями щодо політики безпеки був основою безпеки, стабільності та процвітання Німеччини, безповоротно закінчилася.
Нам має бути зрозуміло одне: немає шляху назад до курсу політики безпеки останніх 30 років. Це поворотний момент для нашої фінансової політики. “Дивіденд миру” минулого використовувався, зокрема, для розширення соціальної держави. Зараз ми знаходимося на початку ери “інвестицій у свободу”, тому потрібна зміна напрямку, — наголосив він.
Зараз безпека Європи нерозривно пов’язана із безпекою США через спільне використання ядерної зброї. Та поки що така зброя є і в інших країнах, “Європі також доведеться підтримувати систему ядерного стримування, щоб не виявитися беззахисною перед шантажем авторитарних держав”, переконаний Лінднер.
Він додав, що стратегічні ядерні сили Франції та Великої Британії вже роблять внесок у безпеку Альянсу.
Ми повинні розуміти нещодавні заяви Трампа як заклик до подальшого переосмислення цього елемента європейської безпеки під егідою НАТО. Не обманюватимемо себе… Коли мовиться про мир і свободу в Європі, ми не повинні ухилятися від цих складних питань, — наполягає міністр. — Питання в тому, за яких політичних та фінансових умов Париж і Лондон готові будуть використати свій стратегічний потенціал для реалізації колективної безпеки і який внесок готова зробити Німеччина.
Акцентуємо, Німеччина вперше з 1992 року досягла цілі Альянсу щодо виділення 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.
Зауважимо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. У Білому домі вже назвали ці коментарі “жахливими та безглуздими”.
Своєю чергою, політична оглядачка Алісса Фара Гріффін заявила, що коментарі Трампа, мабуть, були “музикою для вух Путіна”.
Президент США Джо Байден розкритикував заяви Трампа. Байден вважає, що коментарі колишнього президента США спонукають главу РФ Володимира Путіна атакувати членів НАТО.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц також розкритикував коментарі Трампа та заявив, що будь-яка релятивізація положення про взаємну оборону НАТО є “небезпечною” та лише на користь РФ.
Варто додати, що цього року 18 із 31 країн-членів НАТО виконають цільові витрати Альянсу на оборону – 2% ВВП. Це те, чого вимагає кандидат у президенти США Дональд Трамп у своїх перевиборчих заявах.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що “європейські союзники витрачають більше” на досягнення цілі блоку – витрачати щонайменше 2% ВВП на оборону. Водночас, додав він, деяким країнам ще потрібно “пройти шлях”, аби досягти “реального прогресу”.
Довідка. “Колективна оборона” – Стаття 5 договору Північноатлантичного Союзу передбачає, що напад на одного учасника НАТО є нападом на усіх його членів і викликає військову відповідь усіх держав-членів Союзу. Рішення щодо застосування 5 статті НАТО ухвалюється після консультацій між учасниками блоку.
- Президент Польщі Анджей Дуда прокоментував слова Дональда Трампа щодо завершення російсько-української війни.
- Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що колишній президент Дональд Трамп може бути саме тим, “що потрібно світові” прямо зараз, якщо він підтримає Україну.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Згідно з опублікованим у середу, 10 січня, опитуванням Reuters/Ipsos, 35% американців проголосували б за чинного президента США Джо Байдена, такий самий відсоток тих, хто має намір проголосувати за його суперника-республіканця Дональда Трампа.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.