У Південній Кореї закликають створити ядерну зброю, жертвуючи альянсом із США – Reuters

Джерело: Reuters

Південна Корея може розірвати альянс із США та шокувати фінансові ринки, якщо почне розробляти ядерну зброю, заявив міністр оборони Шин Вон Сік, відкидаючи нові внутрішні заклики до створення власного арсеналу країни для стримування Північної Кореї.

Оскільки КНДР нарощує ядерний і ракетний потенціал, все більше південнокорейських офіційних осіб і членів консервативної правлячої партії президента Юн Сук Йоля частіше закликають до розробки ядерної зброї.

Тоді як перспектива ще одного терміну для колишнього президента США Дональда Трампа, який скаржився на вартість військової присутності США у Південній Кореї та розпочав безпрецедентні переговори з Пхеньяном, ще більше підігріла дебати.

Водночас Шин Вон Сік наголосив, що наявність власного ядерного арсеналу несе в собі ризик руйнівних наслідків для дипломатичного становища та економіки Півдня.

Ви постанете перед величезною тріщиною в альянсі зі США, і якщо ми вийдемо з договору про нерозповсюдження ядерної зброї, це спричинить різні покарання, починаючи з негайного шоку на нашому фінансовому ринку, – заявив він в інтерв’ю.

Однак, Шин визнав, що дебати серед політиків та експертів із зовнішньої політики є ознакою того, що багато південнокорейців все ще стурбовані американським розширеним стримуванням – військовим потенціалом США, особливо його ядерними силами.

Тоді як прагнення союзників посилити це стримування є “найпростішим, найефективнішим і наймирнішим” способом протистояти загрозам Півночі, додав він.

Зауважимо, 28 липня міністри оборони США, Японії та Південної Кореї підписали в Токіо угоду про тристоронню співпрацю у сфері безпеки.

Раніше Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.

27 червня розпочалися широкомасштабні військові навчання Freedom Edge із залученням військово-морських есмінців, винищувачів і атомного американського авіаносця “Теодор Рузвельт”, спрямовані на посилення захисту від “ракет, підводних човнів і повітряних атак”.

Водночас у заяві МЗС КНДР наголосили, що “Пхеньян не ігноруватиме зміцнення військового блоку на чолі зі США та їхніми союзниками і захистить регіональний мир агресивною відповіддю”.

У відомстві також заявили, що Вашингтон продовжує свої зусилля з “приєднання Південної Кореї та Японії до Організації Північноатлантичного договору”, додавши, що намір Південної Кореї постачати зброю Україні є одним із “прикладів цих зусиль”.

Своєю чергою, Міністерство оборони Сеула заявило, що навчання Freedom Edge були відповіддю на ядерну та ракетну програму Північної Кореї.

Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо, що Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.

Згодом МЗС Південної Кореї викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю.

Також Південна Корея та США звинуватили Північну Корею у постачанні Росії озброєння для війни проти України. Зокрема експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.

Північна Корея вже давно засуджує спільні навчання Сполучених Штатів і Південної Кореї як репетицію вторгнення та доказ ворожої політики Вашингтона та Сеула.

Минулого року США, Південна Корея та Японія провели спільні військово-морські навчання протиракетної оборони.

Нещодавно президент Південної Кореї Юн Сок Йоль повідомив, що має намір привернути увагу до поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією. Для цього він виступить під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 10-11 липня.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.