У розмові з главою МЗС Блінкен підтвердив «непохитну» підтримку України з боку США

Джерело: CNN

7 серпня Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Сторони обговорили “розвиток контрнаступальних зусиль України, нещодавні переговори про справедливий і міцний мир в Україні, які відбулися в Джидді і довгострокові домовленості щодо безпеки між двома країнами”.

Зауважується, що Блінкен підтвердив “непохитну та постійну підтримку Сполученими Штатами захисту України від агресії Росії та незмінну підтримку сильної української армії та підзвітних оборонних інституцій”.

Раніше Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний розповів своєму американському колезі, що українські війська крок за кроком створюють умови для просування на півдні, де нині тривають важкі бої.

Залужний запевнив голову Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі, що оборона України стійка і що “ініціатива на нашому боці”.

Міжнародні переговори у Саудівській Аравії завершилися цими вихідними без чітких резолюцій, але допомогли “консолідувати міжнародний консенсус” стосовно пошуку мирного вирішення війни РФ проти України. На зустрічах не було представників Москви.

Дводенна зустріч у Джидді була частиною дипломатичного прагнення України заручитися підтримкою, окрім своїх основних західних прихильників, звернувшись до країн Глобального Півдня, які не хотіли приймати чийсь бік у конфлікті, що вразив світову економіку.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.